Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Syn, který užívá vaperizaci.

Dobrý den,

Mám takový velký problém, můj syn, kterému je 14 let, když měl odpolední vyučování tak jsem ho viděl jak dělá něco s elektronickou cigaretou.
Nevím, jaké následky by mohl mýt kdyby to nadále používál. Ještě jsem s ním o tom nemluvil, ale nevím
jestli to vůbec je nějak škodlivé, také se bojím, že by mohl přejít na cigarety.

Poraďte mi jestli je to nějak škodlivé, zjištoval jsem si také, že se do toho dává nějaká toxická tekutina.

Také se obávám, že si tu věc koupí. Většinu věcí si kupuje již za své peníze.

Do náplní pro elektronické cigarety se dává nikotin. A nikotin je jed. E-cigareta je zdravá alternativa klasického kouření. Riziko je v tom, že nezodpovědné používání může vést k předávkování nikotinem, či dokonce k prohloubení závislosti.

Já sám elektronickou cigaretu používám už asi 8 let. Přešel jsem z normálních cigaret zejména ze zdravotních a finančních důvodů.

Kouřil jsem krabičku denně, o víkendu když se šlo někam, tak i víc. Při cenně cca 80 Kč za krabičku, jsem prokouřil zhruba 30 tisíc Kč za rok..

E-cigaret jsem měl už také víc, pořizovací cena byla obvykle mezi 800 - 1500 Kč. To je ale v podstatě jednorázová investice. Náplň za 400Kč (100ml, český výrobce) mi vydrží tak na 2-3 měsíce. Musí se taky kupovat nová žhavící hlava (cívka), která náplň přeměňuje na dým. Mě vyjde jedna na 70 Kč a vydrží cca měsíc a půl, správným používáním a údržbou lze životnost významně prodloužit. Takže pokud nebudu počítat pořizovací náklady, tak provoz e-cigarety mě vyjde když moc, tak na cca 2500 na rok (kolega v práci tolik prokouří v cigaretách za měsíc).

Jsem to samé, přestal jsem před 6 lety hulit analog (krabičku denně) a přešel jsem na digitál. Ze začátku jsem hledal tu správnou příchuť, tak ty náklady byly vyšší, ale pořád to byla dost významná úspora proti klasice. Teď jsem si koupil po delší době sadu za 400 na ebay, žhavící cívka mě vyjde asi na 12 korun a vydrží mi 3 týdny. Pak ji vypálím a jedu dalších 7-10 dní. Náplně beru 100ml Imperia za 300, prohulím 2ml denně, takže mi vydrží skoro 2 měsíce. Dá se říct, že denně prohulím asi 10 korun. Přestal jsem kašlat, dobře se mi dýchá, zlepšil se mi čich a neotravuju okolí smradem. Klasické cigarety mi smrdí a když mám být někde v zakouřeným prostředí, tak mě z toho za chvíli pálí oči. Tož tak...