Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sprostý učitel

Dobrý den. O přestávce mi učitel řekl ať otevřu okna. Já mu ale moc nerozuměl a myslel jsem, že chce, abych odkryl žaluzie. Když začala hodina a on vešel do třídy, první jeho slova zněla'Tak otevřeš ty okna šuline' a potom dodal 'sorry, mně přišel ten šulin na tebe docela milej'. Následoval smích celé třídy, a aby neztratil na vtipnosti řekl'Na! Rozdej ty písemky šuli teda Jirko'. Do teď slyším smích spolužáků a to, jak se mi ten učitel vysmívá. Poraďte prosím co mám dělat. Určitě to tak nenechám.

Věk? Základka, střední? Řešil bych to s jeho nadřízeným, tedy ředitelem ne?
Doteď (přes deset let) doslovně slyším urážky od učitelů, které taky třídu pobavili na můj účet a velice lituji, že jsem tuto šikanu neřešil. Nenech si srát na hlavu a takovéto oslovení už je extrém jestli to tak skutečně bylo.

Já určitě nejsem z těch, kteří by se zastávali rozvířené mládeže oproti učitelům. Ale pokud je to opravdu tak, jak píšeš, určitě bych tohle řešil. Oznam to doma, a pošli rodiče za ředitelem.

Za nás bylo běžné od učitele dostat i po hubě (vždy zaslouženě), ti zlobiví byli třeba "dacani". Ale nazývat žáka čurákem, to by si nikdo z učitelů ve škole určitě nedovolil. A neměl by si to dovolit podle mě ani dnes.

Dokážeš si představit, jak vypadá před spolužáky? A že se do něj můžou strefovat jenom kvůli tomu, co si učitel dovolil? Chtěl bych vidět tebe, kdyby ti pak taková přezdívka zůstala - na sš, vš a i v dospělosti, jak by ti tak říkali (třeba před svýma děckama). Jednoznačně si to dovolit nesmí - a nic na svém názoru a stanovisku k L-Core v této věci neměním. 8-)

Takze mlatit je muze, ale jednou mu rict pro srandu suline je naprosta katastrofa? Kdyby to rekl nekomu jinemu, tak tu dotycny nebreci, protoze by byl v te skupine co se smeje a neprislo by mu to vubec hrozne. Jenze dnes jsou decka precitlivela a staci krivy pohled a hned jim nabiha zilka, takovych je plny fejzbug a podobne "socialni" blbinky diky kterym si mysli, ze jsou nedotknutelni polobohove.

Do Štrasburgu určitě ne, ale kdyby s tím přišlo moje děcko (po ověření i z jiných zdrojů, že si nevymýšlí/nepřekrucuje) bych šel do školy bugr určitě udělat.

Já jsem starý pes. Ve škole jsem sice nezlobil, ale určitě bych raději držel pár facek než "šulína". Pár facek ti mezi vrstevníky spíše přidá na vážnosti, ale "šulínek" (obzvláště, není-li tazatel nějaký dominantní typ) ti zůstane na dlouhou dobu a to v telecích letech není žádná výhra.

Sadistické prase, to je samozřejmě jiný level…

To opravdu nevidis rozdil mezi slovy curak a sulin? To druhy mi neprijde ani zdaleka tak sprosty, spis to ma takovej kamaradskej nadech. Ale treba je to tim, ze jsme z jinych regionu. Kazdopadne jestli tazatel resi tohle, tak uz fakt nevim, to se asi casem v zivote zhrouti, az mu nekdo v praci vynada. Mel by si umet udelat legraci sam ze sebe. Vtipny, jak se hned ozval bojovnej zastup dalsich outsideru, kteri s temito problemy nikdy nic nedelali, ale najednou by razantne zakrocili.

To opravdu nevidis rozdil mezi slovy curak a sulin?

Z úst učitele směrem k žákovi určitě ne.
Tobě by se líbilo, kdyby tě učitel kamarádsky takto oslovoval?

Já obvykle ve sporech žák-učitel stojím na té učitelské straně. Ale tady vyučující (je-li tak, jak tazatel popisuje) hodně přestřelil - alespoň já to tak cítím. Svůj názor nikomu nevnucuji.

Jsi totálně mimo, z posměšků učitelů pro pobavení zbytku třídy může mít žák psychické problémy po zbytek života ty tupče. Je rozdíl, když si učitel s třídou rozumí a jsou na tohle zvyklí, ale z popisu threadu je to spíš druhý případ. Tohle si učitel nesmí dovolit. Je to šikana a naprosto neprofesionální jednání. Vím, jací dnes jsou studenti drzí, ale ne všichni. Tak si zkus představit, že téma není o někom kdo si o to koledoval- sprostý hajzlík co dělá bordel, ale může být o normálním hodném studentovi, do kterého si každý rád kopne, právě proto, že není h

Z popisu me absolutne neprijde, ze by slo o nejake posmesky ci sikanu. A je nanejvis komicke, kdyz se te snazi moralizovat nekdo, kdo ti hned v uvodu pise tupce :). A pokud by mel mit nekdo vazne psychicke nasledky na cely zivot z jednoho sulina, mel by si zajit k psychologovi, jelikoz ma vaznejsi problem nez "sporsteho" ucitele.

Tebe asi taky učitel "šikanoval".. jeho jednání bylo vyústění něčeho, co trvalo delší dobu. Pravděpodobně si z něj dělali srandu i jeho spolužáci a on se nijak nebránil. Ve světě je to tak, že slabší články odpadají dříve (viz. ty následky). Vždy to tak bylo a bude to tak do té doby, dokud se ze všech nestanou ženský.

Ak to neni trvaly stav ze ho oslovuje tak furt, a pripadne ze sa smeju nabuduce zas z nejakej inej hlasky niekomu inemu, tak by som to nebral az tak vazne. Je to sice drze ale ak to je len raz tak to zas netreba moc prezivat.
A ano ucitel by takto rozpravat nemal, ale dnes je uz vsetko na hlavu. Ucitelia su hulvati, premieri su zeny, eu su samy buzerant, cinan utoci srackami, je to uplne v prdeli.
P.S. a pockaj ked sa zacnu rozpustat tie sudy s atomovym odpadom a vsakovat do vody, TO bude pruser. A ne nejaky smiech kvoli hovadine. On sa mozno toho dozije, ja nie.

Děláš jako kdyby za tebou denně chodil a smál se ti. Stejně tak spolužáci. Připadáš mi jako totální outsider třídy, kterýmu se rozhodně lidi nesmějou jenom kvůli tomu, že si z něj dělá učitel prdel. V životě to budeš mít hodně, ale fakt hodně těžký, když kvůli pár šulinum jdeš na poradnu.