Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maniobipolarni porucha

Dobry den,
Chtel bych se zeptat tech co maji tuto poruchu nebo tech ktere maji ve svem okoli takove lidi. Je rozumne vstoupit do vztahu s takovou osobou co ma tuto poruchu?docela by me zajimalo jak chovani techto lidi vypada at vim co cekat, sice jsem toho dost precetl na netu, ale rad bych znal nazory lidi co jsou touto poruchou zasazeny at uz primo nebo neprimo
Predem dik

# Myslis BIPOlarni ? Nebo nepletes si to s Manio depresivni ? Pribliz se k nim podle toho, jestli si vzali rano prasek :-).
# Lidé s touto nemoci jsou zpravidla velmi impulsivni, proto je velmi slozité je integrovat kuprikladu do skupinové terapie, k pokusu dostani duvery urcité osoby.
* Kontakt s takovym clovekem, je spise lepsi nekde v lesiku nebo hlavne kde je klid, zadny velky ruch, volne pustena zvirata etc, zkratka prostredi, kde se takova osoba citi mene ohrozena a bez faktoru stresu, v rodiném kruhu vytvorit urcity cilus, navic zalezi o jakou osobu jde, rodina ? Pritel ? Spolupracovnik ?.
Maniodepresivni je pak zcela neco jiného, tam ma urcita osoba navaly depresi a manii, nahle ma chut treba neco delat (manie), uklizet etc a za chvili lezi, vse vidi cerne (depresivni) tudiz Manio-Depresivni.

Jde o pritelkyni, a ja nevim jestli nemam couvnout, docetl jsem se ze 50 procent takovych lidi se pokusy o sebevrazdu a 20 procent tento cin dokona
A nebo ze se takovy lide dokazi zadluzit
Ona pry nebere zadne prasky
Dost me to vydesilo, proto rad uslysim nazory lidi co maji takovou osobu ve sve blizkosti