Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Křtiny.

Zdrar. Jsem pozvaný na křtiny vnuků.
Co to obnáší, já pokřtěný nejsem a nikdy jsem na křtinách nebyl.
Na co se mám připravit ať tam nevypadám tako trotl?
Díky za info.

Oblek by byl vhodný, tím nic nezkazíš.
Viděl jsem tam i lidi oblečený jak na cestu do práce, IMHO je to takový buranský. Přece jen, je to slavnostní okamžik, kdy rodiče dávají dítěti jméno před Bohem.
Jak se tam oblečeš, tím tak vyjádříš svůj názor na událost.

Pokud tam budeš jen jako divák, tak budeš jen sedět v lavici, při modlitbách nemusíš nic říkat, stačí být potichu. Co je třeba dělat (vstát, sednout), to řekne farář. Pokud to není nějaký ortodoxní magor, tak je to taky jen člověk a má pochopení. Včetně toho, že některý děcka celou dobu provřískají, jako třeba naše děcka.

Kostol je formalita potom byva obed, my sme to mali v restike a potom sa slo k nam, kde sme sa dogabali z whiskey;o).
Dary sa davali vacsinou financne, u nas cca 50 eur kazdy (rodina).
Pokial tam ides ako dedo tak nic neries, dobre sa najedz a napi.

Já jako dědek musel filmovat a doma rychle stříhat a vyrobit filmeček :) Vše jsem již měl připraveno dopředu (titulky, fotky, hudbu), za dvě hodiny jsem to měl i s renderováním, mohl jsem to všem pustit (výsledné video má asi 20 minut, s prequelem i sequelem). Pravda, jídlo a pití jsem přitom nezanedbával.

Slyšel jsem historku:
Češi byli v Itálii, šli se projít po vesnici, v kostele zrovna byly křtiny, tak se tam šli podívat. Snažili se chovat nenápadně a dělat všechno tak jako ostatní i když nerozuměli co kněz říká. Koukali, že někdo vstává, tak vstali taky, v kostele hrozné haló - kněz totiž řekl: "Ať vstane a přistoupí otec dítěte."
:-D:-D:-D:beer: