Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosit brýle?

Dobrý den.
Dostal jsem brýle na dálku -0,25D -0,50D.
Otázka zní jestli je mám nosit i na blízko(PC,.....atd.) jelikož mi řekla doktorka že jo tak jsem z toho zmatený když jsou přece na dálku.
Já bych je chtěl nosit i ven jelikož rozdíly jsou znatelné a vidím o dost lépe(zjistil jsem že jsem viděl dost blbě) dokonce mi je bez nich i trochu špatně a bolí mě hlava ale máma říkala že nám doktorka řekla že to nemusím nosit prej ne ale Dr. neřekla že nemůžu a potom mi máma říkala že krátkozrakosti několik druhů a jen u některých se prej nosí brýle napořád, jsem se pořádně zasmál.
Tak jak tedy? A ještě bych měl dotaz jak se zrak bude vyvíjet,je mi 14 a cca. před třemi roky jsem dostal své první brýle ale ty byli tak slabé že byla docela blbost je kupovat.

je mi ted 19 a brýle jsem dostal na dálku skoro dvě dioptrie. nenosil jsem je a kašlal jsem na to. pak jsem je začal nosit protože zrak se mi zhoršil a ejhle... vidim s něma dobře jak na blízku tak i na dalku. oči si ze začatku nechtěli zvykat a myslel jsem si že mam špatne bryle ale pak se oči naučily zaostřovat a vše je OK.