Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nosit brýle?

Dobrý den.
Dostal jsem brýle na dálku -0,25D -0,50D.
Otázka zní jestli je mám nosit i na blízko(PC,.....atd.) jelikož mi řekla doktorka že jo tak jsem z toho zmatený když jsou přece na dálku.
Já bych je chtěl nosit i ven jelikož rozdíly jsou znatelné a vidím o dost lépe(zjistil jsem že jsem viděl dost blbě) dokonce mi je bez nich i trochu špatně a bolí mě hlava ale máma říkala že nám doktorka řekla že to nemusím nosit prej ne ale Dr. neřekla že nemůžu a potom mi máma říkala že krátkozrakosti několik druhů a jen u některých se prej nosí brýle napořád, jsem se pořádně zasmál.
Tak jak tedy? A ještě bych měl dotaz jak se zrak bude vyvíjet,je mi 14 a cca. před třemi roky jsem dostal své první brýle ale ty byli tak slabé že byla docela blbost je kupovat.

Pokud se ti s nima líp dělá na PC a čte, tak je nos i na blízko.
Já taky občas nosím brýle, jedny na blízko i na dálku, nepotřebuju dvoje (zatím). Spousta lidí (i doktoři) se tomu diví, že mi stačí jedny brejle. Prostě s nima vidím líp tak i tak.

Já mám taky brýle na dálku, ale vidím tak mizerně že je musím nosit pořád. Na počítač bych neviděl- malý text=dálka). V práci bych taky nemoh fungovat, ale když s nima čumím na nějaký papíry před sebou na blízko začnou mě bolet oči a věřím, že to zraku neprospívá. Takže pokud na vzdálenější věci (obrazokvu) nevidíš ostře jako s brýlema, tak bys je nosit měl.

Nemusis ich nosit furt, ja napr. 30rokov nosim bryle na dialku len v aute, a ne na blizko. Je to na tebe jak ti to je lepsie.

Jak sa bude u teba zrak vyvijat netusim, u mna je to uz 30rokov stejne, ale ked dnes ludia vkuse cumia do mobilu ku ktorym by mali povinne dodavat aj mikroskop, a po pol hodine to musim odlozit lebo to sa neda, tak sa divim ze ti ludia este vobec maju nejaky zrak.
P.S: ale ono napr. jemne drobne veci uz aj na vzdialenost meter dva vidis lepsie s okuliarmi, takze ich mozes nosit aj vtedy, je to potom mensia zataz na oci.

je mi ted 19 a brýle jsem dostal na dálku skoro dvě dioptrie. nenosil jsem je a kašlal jsem na to. pak jsem je začal nosit protože zrak se mi zhoršil a ejhle... vidim s něma dobře jak na blízku tak i na dalku. oči si ze začatku nechtěli zvykat a myslel jsem si že mam špatne bryle ale pak se oči naučily zaostřovat a vše je OK.