Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se zasytit

Dobrý den mám takový problém měřím 185 cm a vážím 98 KG a to se mi nelíbí je to ostuda mít takovou váhu v 17nácti letech už od mala sportuji a cvičím ale zjistil jsem že nedostatek pohybu nebylo to co mi pomohlo tolik nabrat váhu.
zjistil jsem že to mohlo být tím že jsem od rána nejedl a večer moc pozdě jsem se hrozně nacpal.
Takže jsem začal jíst průběžně během dne ale postupně jsem se dostal na zdravé jídlo ale ve velkých porcích, ale když jsem začal jíst menší porce tak jsem se během dne dojídal a to bylo ještě horší protože to byly povětšinou sladkosti a tak se chci zeptat jak mám postupně snižovat porce a případně čím a jak se dojíst.
Předem děkuji za odpověď a omluvte prosím můj pravopis jistě se tam najde mnoho chyb :D .

Otazka znie inak. Preco sa chces zasytit? Je to tak proste...jedz len tolko kolko si nakazes, kolko povie tvoja hlava, nie kolko povie tvoj nenasytny bachor.
Poznam to z ryzovky (http://zivot.poradna.net/a/view/15-ryzova-kura-zaz rak-z-vychodu), tie prve dni, ked do toho naskocim rozoraty....furt som hladny a furt by som len jedol a jedol.
Po tyzdni ti pride normalne, ze mas k jedlu len ryzu 3x denne, nenasytny bachor je zrazu mensi a ticho a ja realne citim ako sa zmensuje. Zrazu zistim, ze pocit sytosti mam z ovela menej jedla ako som jedol predtym.
Jedenie je o hlave, nie o zaludku, ale drvivu vacsinu ludi riadi bandero velke a nevedia si povedat DOST!.
Vseobecne rady poznas, jest menej a castejsie, 5x denne je super, 6x denne este lepsie. Jest do polosyta nikdy nie na prasknutie, radsej nechat na tanieri.
Uplne primitivne rady su napriklad vynechat na obed polievku ak je druhe jedlo velmi syte a objemne, ci nejest po 18:00 ak chodis spavat o 21-22:00.

Naprosto OT, ale okamžitě mě to napadlo při slově "zasytit".

Tady na dědině se traduje urban legend, že když zničeho nic došlo krmivo pro prasata, stačí jim dát pivo a nadrolit polystyrén. Tím se zasytí, z piva se přiožerou, usnou a zapomenou, že mají hlad.