Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odstěhování z domu

Dobrý den,
je mi 16 let a chtěla bych se zeptat, zda je možné odstěhovat se z domu a co je k tomu případně potřeba. Chtěla bych se odstěhovat, jelikož se doma necítím jako doma kvůli matce, která mi diktuje život, psychicky mě deptá a dělá si ze mě až moc velkého poskoka. Ničí to moji psychiku a vztahy s ostatními lidmi. Nechci být doživotně zakomplexovaná a poznamenaná. Hrozně mě to trápí. Prosím poraďte, pokud již s tímto problémem máte nějaké zkušenosti, děkuju moc za odpovědi

Pravda no, pokud máš co do huby a kde spát tak to není tak zlé. Pokud to hodně nedáváš tak jít za někým jiným z rodiny kdo by o tebe stál to je asi jediná možnost, každopádně je to na domluvě s rodiči. Zajímalo by mě, čím přesně tě matka tak deptá. Když se vžiju do mých 16 let tak si nedovedu moc představit co by mi matka musela dělat abych s toho byl nějak poznamenaný. Neřeknu třeba v 8 letech kdyby mi matka nadávala každý den do kreténu apod... to by ve mě asi pravděpodobně něco zanechalo. Ale v 16 máš přece tak nějak všechny na háku a svoji hlavu.
Už jen to, že máš zařízení ze kterého píšeš + internet je důkaz, že zase takovou vojnu doma nemáš :-)

Tak úplně na háku to mít už nejde.. na zařizeni z kterého píšu jsem si vydělala sama, internet mám, protože ho použivají i rodiče, tudíž je pro domácnost potřebný.. táhne se to už od mala, nadávání, sekýrování, zákazy, nikdo doma nebral moje názory.. to bylo a je na denním pořádku.. postupem času jak jsem začala stárnout tak jsem si to začala brát a uvědomovat čim dal tím víc.Narušuje to moje vztahy s dalšími lidmi, nedokážu k nim být otevřená a nic.. a to už mi vadí, protože když to mění mě v něco, čim být nechci, tak už to je moc. Nechci být jen loutka..

I kdyby se odstěhovat šlo,tak si spočítej,kde a za kolik máš možnost bydlet a jíst a jestli se na to dá někde po brigádách při škole vydělat,to máš odhadem tak 10000 měsíčně a každý měsíc!Jsi schopná to splnit?Možná ten úklid doma i řeči okolo budou časově i psychicky snesitelnější,než někde na brigádě tvrdě makat a poslouchat rozeřvané šéfy.Protože jestli nejsi plnoletá,moc šancí na práci nemáš a tak budeš muset dělat někde brigády napůl nebo úplně načerno,takže budeš muset držet pusu,jinak Tě tam vyhodí.A postěhuješ se zpátky domů.Případně necháš školy,se chytneš nějaké party,co Tě ubytuje a nakrmí i zadarmo,ovšem včetně drog a kriminální činnosti,možná i prostituce,kde se vydělat ovšem něco dá.
Rozmysli si to,život máš jen jeden,ne jako v PC hrách.