Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Balík ze zahraničí - celní správa

Dobrý den, objednal jsem si balík z Austrálie za cca 2500 kč a dnes jsem zjistil, že byl zadržen celní správou. Vím, že u zásilek nad 22 USD se musí doplatit 21 % DPH a u zásilek nad 150 USD i clo. Nicméně by mě zajímalo, jestli celní správa zadržuje skutečně všechny balíky nad 22 USD, nebo se stává, že přes celní správu projdou i dražší balíky (které mají správně deklarovanou cenu nad 22 USD) a celní správa je nezadrží, takže není třeba nic doplácet. Přemýšlím totiž o dalším nákupu v Austrálii, ale pokud by byl i další balík zadržen, tak by se mi tento nákup nevyplatil. Vím, že známý často nakupuje z Číny za víc jak 22 USD, ale dost často nic nedoplácí. Jsou tedy zadržené balíky vybrány víceméně náhodně? Nebo jsou zadrženy všechny balíky, u nichž je deklarovaná cena 22 USD a více? Děkuji za odpověď.

Pokud je balik deklarovan nad danou castku, tak je zadrzen vzdy a je zahajeno celni zrizeni. Muze byt zadrzen i kdyz je castka deklarovana nizsi a je podezreni ze jde o podvod kdy adresat musi dolozit co je v baliku + hodnotu.
Co nakupuju z Ciny (aliexpress), volim dopravu kdy je balik "propasovan" do EU (napriklad postNL - nizozemi) a nasledne "preposlan" z EU takze u nas celnice nic nezmuze.