Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepřevzetí balíku, odstoupení bez převzetí.

Zdravím, dnes jsem si objednal z alzy SSD za 3000. Zaplatil jsem hned kartou online, ale po cca hodině jsem se dozvěděl, že mi nakonec bude SSD k prdu, ale zrovna dneska byla Alza jak na potvoru rychlá a odeslala to přes DPD. Chtěl bych se zeptat, psal jsem jim email, ale nevím, zda ho dostanou. Když bych od DPD nepřevzal zboží, vrátí se to alze? Já právě nechci ho vzít a muset letět x km na pobočku jim to vracet nebo to zas přebalovat na poštu. Jsem vůl, že jsem jednal impulzivně, ale teď nevím, jak to řešit. Mohu se zeptat, jak to mám udělat? Zavolat bych tam asi mohl, ale je mi to takové trochu trapné :D. Děkuji.

Takovou interpretaci bych tu raději nepsal. K odstoupení od smlouvy do 14 dnů totiž může dojít až po převzetí zboží NE odmítnutím převzetí.
Každopádně v tomto případě, kdy bylo zboží dopředu zaplaceno a Alza tak má možnost si ze zaplacené částky strhnout poštovné/balné (+ případnou smluvní pokutu pokud ji má uvedenou ve VOP), tak tak učiní. Tazatel by ale přesto měl Alzu kontaktovat minimálně s informací, jakým způsobem chce peníze vrátit (bez této informace mu je prostě nechají jako Alza kredit).

pre blaznov co si nechaju strhnut poplatky za dodanie - paragraf 1832 - Odstoupí-li spotřebitel od smlouvy, vrátí mu podnikatel bez zbytečného odkladu, nejpozději do čtrnácti dnů od odstoupení od smlouvy, všechny peněžní prostředky včetně nákladů na dodání, které od něho na základě smlouvy přijal, stejným způsobem. Podnikatel vrátí spotřebiteli přijaté peněžení prostředky jiným způsobem jen tehdy, pokud s tím spotřebitel souhlasil a pokud mu tím nevzniknou další náklady.
dalej, eshop je povinny preplatit aj naklady na zaslanie tovaru spat, iba najlacnejsiu formu - Jestliže spotřebitel zvolil jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který podnikatel nabízí, vrátí podnikatel spotřebiteli náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží.

objednávku zruší až potom,keď už obchod má výlohy s dopravou tovaru zákazníkovi a ešte obchod nebol oboznámený s tým,že zakazník ruší zmluvu,vtedy s i môžre obchod zaúčtovať všetky potrebné náhrady nákladov,ktoré mu vzniknú + všetky zmluvné pokuty ,ktoré vyplývajú zo zmluvného vzťahu ,dohodnutá zmluva medzi obchodom a zákazníkom v tom momente ešte platila a zákazník bezdôvodným odmietnutím prevzatia porušil tento vzťah,čiže nesie všetky následky bezdôvodného jednostranného konania,ktoré sa určite nedá hodnotiť ako zákonný spôsob odstúpenia od kúpnej zmluvy,ktorý platné zákony unožňujú,odstúpenie od kúpnej zmluvy má svoje zákonné podmienky a postupy a spôsob "ja to už nechcem" medzi ne nepatrí.....

pre blaznov co si nechaju strhnut poplatky za dodanie

Vidíš, a mně bez ohledu na §§ připadá "být blázen" (spíše hajzl), pokud si něco objednám, oni to pošlou, pak si to rozmyslím… a myslet si, že je vše v pořádku, ať si to dodavatel platí sám.

Představ se, když se nás tisíc na fejsbuju domluví, nakoupíme u tebe v e-shopu něco za pár kaček + stovka poštovného, zaplatíme a ihned ti vše vrátíme zpět. Budeš jistě nadšen, x desítek tisíc ztráta. Vlastně bych ti podobnou zkušenost skoro i přál :-p

Vidíš, a mně bez ohledu na §§ připadá "být blázen" (spíše hajzl), pokud si něco objednám, oni to pošlou, pak si to rozmyslím - riziko podnikania na internete.
Ochrana spotrebitela je vzdy nadradena ochrane podnikatela, tak to proste je. Kazdy nech si vyhody a nevyhody zvazi sam.

a pred cim je tymto ten spotrebitel chraneny??? ten zakon je podla mna hovadina a mali by to zrusit, inac myslim ze je mozne dat zaplatit postovne a balne tomu kto objednava. aspon v normalnych statoch.
(aha tak zas nejaky eu sud bez mozgu komentoval nejaku smernicu. jebnuti na hlavu. nech mi vysvetlia ze pred cim toho spotrebitela chrania.

Představ se, když se nás tisíc na fejsbuju domluví, nakoupíme u tebe v e-shopu něco za pár kaček + stovka poštovného, zaplatíme a ihned ti vše vrátíme zpět. - predstav si, ze sa nas tisic na fb domluvi, nakoupime na tvojho suseda co o nicom nevie neco za par kacek + stovka postovneho. Sused (susedia, nahodni ludia atd..) bude nadsen, x desitek tisic na postovnom musi zaplatit. L-Core, trochu rozmyslaj.

Já to neudělal schválně. Každopádně jsem ještě včera večer volal na alzu a řekl jim o té situaci. Řekli mi, abych zboží nepřevzal a až jim to dojde zpět tak vystaví dobropis a bude to. Dnes jsem ráno dostal info od DPD, že mi to vezou, na jejich stránkách jsem dal, že nechci převzít zboží, což má vést k poslání balíku zpět. Sice se stavoval pán z DPD, ale nikdo mu neotevřel, já spal po noční a nikdo jiný doma nebyl. Každopádně mi nevadí, že mi strhnou peníze za dopravu, byla to má chyba, že jsem si objednal zboží tak impulzivně. Každopádně děkuji všem za opdovědi.

Já jsem měl dojem, že mám problém s SSD, ptž mi nešlo nabootovat windows (který byl nainstalován na SSD), poté ani nebylo SSD vidět v biosu. Zkoušel jsem měnit SATA kabel i port na desce a stejně to dělalo (i u druhého PC nic), tak jsem objednal právě to nové SSD. Pak přijel otec (dělá na IT ve větší společnosti), že má v práci spare nové dva SSD disky a že mi je doveze, tak jsem objednávku rušil, protože by to tak byly vyhozené peníze.