Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Zaměření vzdělání" - můžu s mým vzděláním pracovat jako strojvedoucí?

Ahoj,
už od malička mě zajímají vlaky. Chtěl jsem jít na střední dopravku, ale rodiče mi to rozmluvili a vybrali mi tehdy jiný obor, konkrétně obor technické lyceum. Letos maturuji a zvažuji co dál. Vášeň pro vlaky mě nepřešla a chtěl bych se živit jako strojvedoucí, ale nevím, jestli to s tímhle oborem jde.

Ve vyhlášce ministerstva 16_2012.pdf je k získání licence strojvedoucího omezení, konkrétně

(1) Minimální stupeň dosaženého vzdělání žadatele o vydání licence strojvedoucího je ukončené
střední vzdělání s výučním listem strojního, elektrotechnického, stavebního nebo dopravního zaměření.

Problém je, že se mi nikde nedaří najít, podle čeho se u konkrétních oborů určuje to "zaměření". Byl by někdo schopný a ochotný mi pomoct se v tom zorientovat?

Kód mého oboru je 78-42-M/01.

Děkuji za rady.

Predem upozornuju, ze nejsem expert a v tehle oblasti se neorientuju, ale v te citovane vyhlasce je uveden minimalni stupen dosazeneho vzdelani. A to je vyucni list v prislusnych oborech. Ty budes mit maturitu, cili tam si myslim, ze uz se na nejake obory moc nehraje.

Kdyz se kouknes treba tady: cs nebo http://www.ceskedrahy.cz/kariera/volna-mista/-2759 5/, tak tam pisou "výuční list elektrotechnického, strojního či dopravního zaměření, nebo ukončené SŠ vzdělání s maturitou" - jak vidis, u toho SS vzdelani s maturitou uz nerozlisuji zamereni. Navic si myslim, ze technicke lyceum by melo byt v pohode, porad je to technicky zamerena skola. I kdyz teda nevim, co jste se tam ucili :-)