Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení peněz po odstoupení od smlouvy do 14 dnů.

Zdravím, před 5 dny jsem si kupoval grafickou kartu u czc.cz. Karta trpěla na coil whine (i při 60fps), tak jsem se rozhodl ji vrátit v rámci 14-ti denního odstoupení od smlouvy. Dnes jsem jim na pobočku kartu odnesl s tím, že peníze mi vrátí na účet. Zajímalo by mě, kdy mi peníze zhruba přijdou. Ptal jsem se pár kamarádů a ti mají zkušenost s vrácením peněz, bohužel ale jen u jiných obchodů. Mall prý vrátil peníze do 3 dnů a Alza do 4 dnů. Netuší někdo, jak je to u CZC? Ptal jsem se na pobočce, ale paní asi nepracuje u CZC moc dlouho a já nemám čas ani náladu se snažit dovolat na jejich infolinku. Nebo CZC pošlou peníze až skutečně po těch 14 dnech, protože proč by to řešili dříve? Má někdo s nimi tedy nějakou zkušenost? Děkuji mnohokrát. (Vím, že ta lhůta je dána do 14 dnů, ale jak jsem psal, Mall i Alza vrací do pár dnů, proto mě zajímá, jak je to u CZC.)

Ta lhůta se týká vrácení zboží, nikoliv peněz. Tzn. při vrácení zboží buď ihned v hotovosti, případně vrácení na účet trvá mezibankovní platební styk obvykle 3 dny - ovšem záleží kdy to daný zaměstnanec co má tyto věci na starosti vyřídí. Proto se u Alzy mohlo stát že to přišlo po 4 dnech. Je to individuální.

Tak se omlouvám, řekl jsem blbost - lhůta na vrácení peněz ze strany obchodníka je opravdu 14 dnů resp. "vrácení bez zbytečného odkladu" dle NOZ. Je ale pravda, že v praxi jsem se nesetkal nikdy s tím, že by to ony dva týdny trvalo. Vždy ihned a na ruku, v případě zaslání peněz na bú - 3-4 dny.

V pořádku, děkuji za upřesnění. A máte i zkušenost s CZC? Já právě slyšel ten mall a alza, že vrací opravdu do pár dnů, ale před chvílí jsem zas někde našel, že vrácení u CZC trvalo celé dva týdny, ale je to tedy z roku 2015, tak nevím. Asi budu doufat. Každopádně děkuji :).