Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sbírání obalů

Ahoj
Chtěl bych začít sbírat obaly od současných potravin, lahvičky od mýdel, flašky od piv, krabice od různých věcí a všeobecně obaly oblíbených výrobků či tašky(globus, penny, lidl.......)
Chci to sbírat proto abych si mohl po letech s někým ukazovat co bylo za potraviny a tak, určitě to znáte jak si starší generace nad těmito věcmi ze socialismu rádi pobrečí.
Ty samé nostalgické pocity bych chtěl také prožívat a proto se ptám jestli se tyto obaly vůbec nějak budou měnit když jsou některé docela nadčasově "nadizajnované" ?

Ale sbírat flašky od piv (ty skleněné) není až tak špatný nápad. je to v podstatě tezaurace kapitálu. Pokud ten šmudla bude mít hluboko do kapsy, může si vzít velkou tašku, nějaké exempláře ze sbírky do ní naskládat a jít do hyperqelbu rozprodat část sbírky. Akorát v poslední době se začíná rozmáhat nešvar, že některé pivovary nepoužívají standardní pivní flašky, ale mají své provedení a v obchodech co jejich pivo neprodávají nevykupují ani prázdné flašky od nich. A tak může docházet ke znehodnocování sbírky pokud takový pivovar sklapne paraple.

Socialistické flašky od piva (ty nízké) dnes nebere nikdo, za minulého režimu a zkraje toho současného "pasovaly" na všechny pivovary. Dostal jsem teď retro Zlatého bažanta v obalu roku 1973, lahve mohu akorát naházet do zeleného kontejneru (na Slovensko to nepovezu - a kdoví, zda by to tam někde vzali, možná v Hurbanovu na bráně…)

Já si vzpomínám, že dřív byly takovéhle (nebo velmi podobné) láhve
[http://pivovary.info/prehled/konrad/l_konrad_st.pa ulus.jpg]
pak se přešlo na takzvané euroláhve, nějaké takové
[http://zivot.poradna.net/file/view/152-euroflaska- jpg]
(asi ty od Zlatého Bažanta), někde jsem se dočetl, že je bez problémů šlo vrátit a inkasovat zálohu za ně i na Západě i když tam byla česká nálepka.
No a teď jsou zase jiné, ale zase s vysokým hrdlem.
Tak sbírat pivní flašky (nejlépe plné a do sbírky je uložit až po vlastnohubním vyprázdnění) není až tak blbý nápad.

čtu si zdejší názory i ten tvůj postoj.

nevím, jestli bych se neměl jít léčit, když sbírám známky, mince, mám i pár zapalovačů, staré knihy- vše má historii. na nějaký hologramy mých věcí zvysoka.

dnešní "obaly" seženeš i za spousty let- je toho kvanta.