Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejrychlejší hubnutí?

Dobrý den. Můžete mi někdo napsat, jak můžu co nejrychleji shubnout? Už asi pět týdnů jím protein, hodně svičím, chodím na několikakilometrové procházky (se zrcadlovkou, baví mě fotit) a vyhýbám se tučným jídlům a cukru. Je mi 19 let, mám 179cm a 85kg. CHci do léta aspoň trochu zhubnout. máte nějake recepty i na jídlo, které dostatečně zasytí ale nepřibere se po něm? Má málo kalorií atd? Díky za rady. Přeji příjemný den přátelé :)

10 kilometrová "procházka", alespoň 3x týdně - střídej chůzi a běh. Ze začátku samozřejmě míň, na 10 kilometrů by ses měl (nevím, jak jsi na tom zdravotně) dostat během 2-5 týdnů. K tomu samozřejmě zdravá vyvážená, netučná strava, ovoce, zelenina, voda, vitamíny. A kvalitní boty (o číslo větší), ať si nezničíš nohy.

Aspoň hodinu svižnější chůze vkuse (3-5x týdně, nejlépe denně), nakonec chytneš chuť i na běh. K jídlu minimum sacharidů/cukrů. Tuky tolik nevadí. Zelenina, saláty (rukola, polníček, ...), olivový olej, houby, .. Vyhnout se pečivu, kořenové zelenině, bramborám, rýži i těstovinám.

Půl roku už žeru v podstatě jen Rukolu, polníček, mozzarellu, papriky, vysoko % šunku a žampiony. Dělám si z Toho salát, ten ochutím trochou olivového nebo sezamového oleje. K pití samozřejmě jen voda nebo neslazený čaj.
Zezačátku je to docela peklo, ale zvykneš si. Za půl roku jsem shodil přes 20 kg :D

Sem tam si můžeš dát i něco normálního, stačí to prostě potom nahradit třeba během nebo jízdou na kole, atp..
Cvičení je dobré na budování a tvarování svalstva, k hubnutí nějak extra důležité není. GL

To chápu :D Já mám ale saláty strašně rád, takže mi to tak nevadí.
Nečekám ale, že by tazatel nutně potřeboval hubnout měsíce. Měsíc, dva by to mohl vydržet. Potom stačí přejít čistě na zdravou stravu, tam už může jíst v přiměřeném množství cokoliv.

Jinak jsem zapomněl i na další jídla co jím. Kuřecí, Ryby (losos, pstruh, treska), fazolové lusky, červená čočka, .. Je toho hodně, nějak už nevnímám :))

Byl tlustý, užíval si dobrého jídla a pití a nakonec chcípnul!
Byl hubený, nenajedl se, žádné potěšení a...chcípl také!
Co je lepší? Flák nejvyšší formy zeleniny, koflík kvalitní kávy a sklenka portského, nebo spásání nějaké trávy a při nejlepším s nějakým cvrčkem k tomu?
Mimochodem, cukr potřebuje mozek ke své činnosti, jinak je nevrlý.

Vidíš to, já výrazně omezil cukry a začal jíst pravidelně v přesnou dobu. (8-10-13-16-18) Nechutná mi všechno mastné, takže jsem nadále nejedl uzeniny, smažené a tak, jinak jsem si dal, na co jsem měl chuť, klidně k obědu těstoviny, k večeři chleba, akorát množství jsem hlídal. Přidal jsem dostatek pohybu a úspěšně se mi podařilo zhubnout za půl roku 30 kilo, váhu si čtyři roky bez potíží držím aniž bych se extra omezoval. Klidně si občas dám sladkou šťávu, kousek čokolády a podobně.
Pomohly mi dvě věci - čistá voda a žvýkačky, dřív jsem měl potřebu mít neustále plný žaludek za každou cenu a neustále něco okusovat. To jsem se skvěle odnaučil pitím vody ve velkém množství, tím jsem si zaplnil žaludek a k tomu jsem žvýkal žvýkačky, abych neměl potřebu do pusy neustále něco bezmyšlenkovitě strkat.

Přidal jsem dostatek pohybu a úspěšně se mi podařilo zhubnout za půl roku 30 kilo

Krása! Není to žádná velká věda, stačí v podstatě jen sledovat co co obsahuje a omezit ty cukry a sacharidy. Nehladovět, jíst pravidelně menší porce a dostatečně pít. Idea se žvýkačkama je fajn, já to nahrazuju kouřením (což je ta hrozná varianta), ale osobně mi to pomáhá nemyslet na jídlo.

Nedivím se, že je nás tolik "tlustých", ono se stačí opravdu jen podívat na složení. 90% věcí v hypermarketech jsou prostě jen cukry.

Už asi pět týdnů jím protein

Tak nejez ten protein. Protein je tiez energia.
Mas mat dodana energia < vydana energia. P.S. t.j. treba jest vsetko aby si zdravotne neskapal (aj trochu cukry trebars v ovoci apod), ale ide o mnozstvo, t.j. mnozstvo energie ktoru si prijal musis potom nejakym cvicenim alebo inac spalit. A nepi sladke napoje ani mlieko na litre. Mlieko neni napoj ale surovina. Na pitie je cista voda resp. mineralka.