Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slovní úloha

Rovnoramenný trojúhelník má při základně úhel alfa=75 stupňů a ramena 10cm. Kolik má základna.

Vím že pro mnohé z vás je to úplně jednoduché ale mi tohle prostě nejde.
Děkuji za odpověď.

Jen tak na okraj. Tohle nepovažuji za slovní úlohu. IMHO slovní úloha je, když řešitel nejdřív musí pochopit, wo co go a pak si sestavit vzorec co má spočítat. Namátkou jsem našel tohle:

Pokud vynásobíme dvouciferné číslo součtem jeho číslic, dostaneme součin 1666. Počet desítek daného čísla je o 1 větší než počet jednotek. Které je to číslo?