Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slovní úloha

Rovnoramenný trojúhelník má při základně úhel alfa=75 stupňů a ramena 10cm. Kolik má základna.

Vím že pro mnohé z vás je to úplně jednoduché ale mi tohle prostě nejde.
Děkuji za odpověď.

No a kde je problem? Mas nejake nastroje (sin, cos, tg) ktore su o pravouhlom trojuholniku, tak si ho tam vzdy dokreslis, ked uloh bude 50 tak si ho dokreslis 50x.
To je jak mat kladivo (=nastroj) a 15x napisane buchni zvrchu alebo buchni zboku. A nezastanes pri 3. ulohe ze nevies buchnut.

V každé učebnici matematiky jsou uvedeny typové příklady se vzorovým řešením.
Pro zvládnutí matematiky je nutné:
1, znát perfektně definice, musíš přesně vědět o čem je řeč
2, znát vlastnosti matematických objektů, chápej tak, že musíš dobře vědět co si s čím můžeš dovolit, co platí a kde platí a za jakých podmínek
3, matematizace reálné situace - největší problém, chce to představivost, pokud neudělám v hlavě, tak kreslit a kreslit, vyznačit co znám, co je dané, ujasnit si co mám vypočítat, určit - algoritmus volím na základě bodu 2, který je podmíněn bodem 1

Jen tak na okraj. Tohle nepovažuji za slovní úlohu. IMHO slovní úloha je, když řešitel nejdřív musí pochopit, wo co go a pak si sestavit vzorec co má spočítat. Namátkou jsem našel tohle:

Pokud vynásobíme dvouciferné číslo součtem jeho číslic, dostaneme součin 1666. Počet desítek daného čísla je o 1 větší než počet jednotek. Které je to číslo?