Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem

Prosím vás mohli by ste mi poradiť ohľadom vysokej školy.Momentálne som študent prvého ročníka VŠ ale do školy už pár týždňov nechodím rozhodol som sa ukončiť štúdium a od nového roka sa hlasím na inú,medzičasom si som si našiel prácu a chcem si spýtať či je nutné sa zo školy hneď odhlásiť alebo nie.Do práce nastupujem v pondelok a nemám čas teraz riešiť vybavovačky ohladom ukončenia štúdia,dalo by sa to štúdium ukončiť aj keď už zamestnaný alebo nie?
A moja druhá otázka kedy sa stávam študentom školy? pri zápise alebo až pri prvom dni nástupe do školy?
Ďakujem za odpovede :)

Nie je nutne sa zo skoly odhlasit vobec, pracovat popri skole mozes aj ako student.
Studentom sa stavas dnom nastupu do skoly, co je logicke, pretoze nemozes byt studentom ku dnu zapisu (napriklad august), kedze skolsky/akademicky rok sa zacina az v septembri.

Mozno mas pravdu oni v tom nemaju jasno ani nase institucie...typicky su zname rozne vyklady socialnej a zdravotnej poistovne, ktorych sa to hlavne tyka.
Zakon napriklad hovori aj toto:

zák 461/2003 § 9 a § 10 odst 2b
(2) Sústavná príprava na povolanie podľa § 9 ods. 1 písm. b) prvého bodu sa začína
 a) žiakovi strednej školy od začiatku školského roka nasledujúceho po školskom roku, v ktorom skončí povinnú školskú dochádzku,
 b) študentovi vysokej školy odo dňa zápisu na štúdium prvého stupňa alebo na štúdium druhého stupňa.

Ale aj toto:

§ 69 zákona č. 131/2002 Z. z.
 (2) Ak sa zápis uchádzača prijatého na štúdium uskutoční pred začiatkom akademického roka, v ktorom sa má začať jeho štúdium, uchádzač sa stáva študentom od začiatku tohto akademického roka, ak do 15. augusta pred začatím tohto akademického roka neoznámi písomne vysokej škole, že svoj zápis ruší.

Neviem zhlavy ako to je s poistenim socialnym a zdravotnym apod ptz to zacne platit zamestnavatel, ale myslim ze to by malo byt automticky (zamestnavatel ta nahlasi na poistovne), ale preistotu zavolaj na studijne do tej skoly a povedz im ze ides pracovat na plny uvazok ze co musis urobit, mozno sa to da vybavit aj postou to je taky objav ze napises na papier cosi a dole napises v MESTO a datum a podpises a vlozis ten papier do takej obalky a nalepis znamku a hodis do zbernej schranky alebo na postu. A nebudes tam mozno vobec muset jazdit.
P.S. ale mam pocit ze tam asi budes musiet niekedy zajst osobne (nemusis teraz hned) mozno kvoli nejakej peciatke do indexu ci co.