Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obuv bez lepidel

Ahoj, trpím od mala ekzémem, především na nohou, vyrážku mám prakticky po celý rok. Byla mi kdysi nalezena nějaká reakce na látku, která se přidává do gumy a do lepidel, takže samozřejmě největším problémem je nevhodná obuv, která mi způsobuje potíže. Ale kdo ví, třeba budu mít problém i s nelepenou obuví, chci to tedy zkusit.

Rozhoduji se pořídit novou obuv, volbou nejmenšího zla. Mé požadavky:

Obuv bez lepidel
Uzavřená obuv
Volnější obuv na léto - tenisky / něco plátěného
Pro mladé lidi
Cena max. 1500 Kč

Má někdo nějaké tipy na prodejce, výrobce? Děkuji.

obuv,ktorá je robená spôsobom bez použitia lepidiel sa kúpiť dá,ale osobne nepoznám žiadneho výrobcu,ktorý by sa zmestil do max 1500 czk,v priemere to začína niekde na 89-90 eurách smerom hore/a ekvivalente v czk/,z tých komerčne vyrábaných sú používané lepidlá prakticky všade,jednu z mála ,kde je deklarovaná aj špeciálna úprava pre alergikov je napr. salomon deemax,ale ten bez akcií je cca na úrovni 142 eur,skús pozrieť boty Woodstone,Tobago tam sa dajú nájsť modely bez lepidiel,ale nie za max 1500 bez akcie,bližšie momentálne niesom schopný poradiť,len skúsiť hladať na internete,v tvojej cenovej hladine sa väčšinou dajú zohnať výlučne boty bez lepidiel len pre deti alebo sandále......ona tá priemerná cena u obuvi klesla dolu práve kvôli tomu,že miesto pracného prešívania jednotlivých komponentov sa to zlepí a a za rovnaký čas sa vyrobí miesto jednej zošívanej topánky niekolko lepených párov.....takže hladaj nevzdávaj to,možno budeš mať úspech,skús aj rôzne remeselnícke trhy

Děkuji za dobré tipy a vytvoření nějaké představy. Prodejci informaci o technologii držení podrážky zpravidla neuvádějí, takže beru jako samozřejmost, že budou lepené. Ostatně za ty prachy jak říkáš... A další věc je guma, můžou být nelepené a přesto mě bude dráždit guma.

Ano, cena je kamenem úrazu, ale i kdybych si přihodil 1 000 kč navíc, tak se obávám, že prostě nenajdu nějaké designově srovnatelné s moderními teniskami. Opravdu jen požaduji volnočasové a trochu volnější boty na léto, takže to zřejmě nebude tak jednoduché. :-/

držím Ti palce,aby si niečo zohnal,osobne poznám jedného pána ,ktorý robí topánky výlučne z kože priamo na zakázku,ale si to aj nechá patrične zaplatiť/aj keď to niesu samozrejme ceny nijako katastrofické,len začínajú niekde na dvoj-trojnásobku Tvojej hranice/,a tam je ozaj len čistá koža,lanové nite a ocelové klince,žiadna umelina,dúfam že budeš mať šťastie a tiež niekde niečo nájdeš,treba aj chodiť a hladať po meste,na trhoch,určite na niečo rozumné natrafíš,aj keď možno nie hneď dnes alebo zajtra,ale verím,že natrafíš......

Mozes to mat aj od pracieho prasku a podobne. Pricin moze byt trilion. Nemusia to byt topanky.

Za dalsie je dobre si skontrolovat ze jaku obuv pouzivas momentalne, z jakeho je materialu. Dnes velmi vela obuvi je z umelej hmoty a nohy sa v tom paria to sa neda nosit (uz som vyhodil takto X topanok hned po kupe lebo som riskol nekozene vnutro). U mna je zasada vnutro musi byt kozene a idealne aj vonkajsia cast, na topankach je to vzdy nakreslene - 3symboly, vonkajsia cast, vnutro, a podrazka. Znacka koze je take jak roztrhane tricko, a skus take co maju kozu povrchovu latku a aj vnutro. Podrazka moze byt umelohmotbna (znacka kosostvorec). Vacsina dnesnych lacnych topanok je ale umelohmotna komplet (znacka kosostvorec u vsetkych 3 symbolov) a to sa proste neda nosit to by jedneho jeblo.
Ak ale pouzivas kozene teraz, tak potom skus inu znacku, ptz aj koza moze obsahovat alergeny a tazke kovy, a robi to nejaky cinan a on na nejake kovy zasadne sere, hlavne nech to je lacne. Iny cinan ale moze byt na tom lepsie. Cim znackovejsie tym lepsie.

P.S. existuju aj dodatocne kozene vlozky, ale zvycajne sa to tam posuva a krci vnutri takze to nemusi byt optimalne pre tvoju obuv, zavisi od topanok a podrazky.

Ano, příčiny jsou různé a sám pořádně stále nevím, čemu se vyvarovat. Je to asi také o stravě, fyzickém a psychickém rozpoložení člověka, ročním období, samozřejmě fyzický kontakt s různými materiály apod... Z důvodu lokality ekzému bych však začal u obuvi. ¨

Nyní používám naprosto obyčejnou podzimní / zimní obuv z Deichmanu, kterou chci nyní nahradit jinou obuví, proto se ptám na alternativy, které, jak usuzuji, po přečtení Vašich reakci nebudou v tuto chvíli z časového a finančního hlediska reálné. Přesto díky za Vaše informace a budu dál bojovat.

Kozene boty (vrch a vnutro, ne podrazka) sa daju kupit aj za 50e (1250kc) ale hlavne chod prec z toho deichmana.
(ja som isty cas pouzival rieker, vydrzali sice len pol roka rok ale pohodlne za 50e, ale uz sa sku**il aj rieker, skoro vsetko umela hmota. Tak neviem ani ja pojdem do trekkeru a kupim daco za 100eur alebo do salamandra apod)
P.S. ak najdes blizko seba bata obchod tak skus aj tam pozriet www.bata.cz
P.S.2. lepidla budu vo vsetkej beznej obuvi, ale nemyslim si ze u kvalitnejsej kozenej bude toto problem. Ak ano tak potom uz len na zakazku situ obuv, ako bolo spominane vyssie kolegom.