Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Protein

Když koupím 500g kůřecích prsou = +- 115 g bílkovin, ale po uvaření se maso scvrkne a váží kolem 250g. Zajímalo by mě jestli to má pořád kolem těch 115g bílkovin. Dík.

To zavisi od toho ze kde si nabral tu informaciu ze 500g masa je 115g bilkovin, tak tam sa mas opytat ci mysleli surove maso, alebo uvarene maso. Mnozstvo bielkovin sa potom upravou nemeni, resp. zavisi od "upravy", ked sa to zoskvari na uhlik tak sa to zmeni :)

akákolvek tepelná úprava znižuje množstvo bielkovín,bielkoviny začnú meniť svoju štruktúru a mnohé začínajú degradovať už pri prekročení teploty 42°C,takže veškerý obsah niečoho sa obvykle udáva v surovom stave,iý obsah zbytkových nenarušených bielkovín zostane v mäse po úprave v pare,iný pri grilovaní niekde vonku na ohni,iný pri smažení a fritovaní,iný pri pomalom údení,tam by sa určite nedalo tvrdiť že 500g mäsa má presne 115g bielkovín,alebo uviesť nejaké iné priemerné alebo presné čísla....