Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AED a defibrilátor

Ahoj, začal jsem se trochu zajímat o medicínu a poskytování první pomoci, začal jsem se dívat na různá videa a není mi jasná jedna věc. Při poskytování KPR se zapojením AED to AED hlásí, že se člověk nemá dotýkat pacienta při vyhodnocování rytmu. Proč? A je to jen u AED nebo je to i u pokročilejších defibrilátorů s AED? Dokáže EKG zobrazit rytmus při aktivním stlačování hrudníku? Díky moc za odpovědi.

loading...

Promiň, nevím, co máš za problém. Tohle je taková všeobecná poradna, tak slušně položím otázku a budu doufat, že se najde někdo, kdo tomu rozumí a odpoví mi? Je v tom nějaký problém? Nejsem si vědom toho, že tahle otázka porušuje nějaké pravidla této poradny.

V zasade plati jednoducha zasada. Bud ozivujes (tj na nic nekoukas, proste ozivujes), nebo sledujes na monitoru (EKG ci cokoliv jineho), pri mereni se proste pacienta nesmis dotykat, ptz pak by vysledky byly vyrazne zkreslene.
Uvedom si, ze pri mereni EKG clovek musi byt v klidu, nesmi se rozptylovat apod, natoz aby na nej nekdo sahal

Co v případě, že jeden záchranář oživuje a druhý sleduje EKG? Viděl jsem i video, kde jeden záchranář oživoval a ten druhý sledoval to EKG a vyhodnocoval, zda dát výboj nebo ne. Případně když nastane asystolie a záchranář bude oživovat, tak co se zobrazí na EKG? Zobrazí se tam izoelektrická linie nebo klasický rytmus? A děkuji moc za odpovědi.

Trochu vaham, jestli vubec odpovidat, ptz dost mozna jenom trollis.

EKG = elektrokardiografie, je to snimani elektricky aktivity srdce, ktera se cmara na milimetrovej papir. Jakejkoliv pohyb nebo vyruseni muze zpusobit to, ze ty elektroaktivity srdce jsou nasnimany spatne, coz samozrejme neni zadouci. Jestli jsi videl video kde jeden zachranas ozivoval a druhej sledoval EKG krivku srdce toho pacienta, tak to byla pekna blbost. EKG je fakt ultracitlive, rozhodne se to nedela tak ze jeden ozivuje a druhej lusti co je srdce a co udelal ten druhej tou srdecni masazi...
Kdyz nastane zastava srdce, tak se pouziva defibrilator nabity az na 360J (v zavislosti na pohlavi, hmotnosti apod). Tj srdce (velmi jednoduse je to pumpa) se vicemene donuti pomoci vyboje jednou pumpnout a pak se bud chytne, nebo se defibrilator nabije na vic (logicky se nezacina na max) a pokracuje se. Na tom zavisi, jestli se pak bude ukazovat izoelektricka linie = tj nic, nebo nabehne a postupne se rytmus ustali na normal (viz obr)

[http://zivot.poradna.net/file/view/191-ekg-gif]

Mas to na videu, napsal jsem ti jak to je a ty tomu porad nerozumis? Jasnej troll.
Ale co, mozna se to bude hodit nekomu dalsimu.

Pripojenej sice je, ale lekar se stara o vymenu vzduchu, jeho partak dela masaz srdce. Ani jeden z nich fakt na EKG nekouka. Jasne je tam videt, ze kdyz se pak chteli podivat, prestali masirovat, aby ty vysledky byly co nejmin zkresleny. Navic ja jsem o asystolii nic nepsal. Dnesni autodefibrilatory (AED) co jsou vsude dostupne (pokud by mel nekdo problem) - napr. na letisti, v obch. centrech apod, tak jsou plne automaticke. To ve finale znamena ze delas masaz, prestanes, pristroj to vyhodnoti a rekne ti ze mas masirovat dal / da vyboj. Cim vic je ten pacient okyslicenej, tim je to efektivnejsi. Proto se klade duraz na tu srdecni masaz.

A abychom si rozumeli, ptz mas ocividne problemy s chapanim psaneho textu, tak stejne jako je deratizer vyznamem hubeni hlodavcu, tak mas defibrilator (hodne volne prelozeno) zvraceni fibrilace. Fibrilace jako takova je porucha srdecniho rytmu. Nektere poruchy srdecniho ruymu se resit nemusi (neohrozuji zivot cloveka, jenom ho komplikuji), jine se resit musi, proto tedy existuje defibrilator. :!:

Já ti děkuji za tvé rady, nejsem opravdu troll, mohl by ses sice vyjadřovat bez těch urážek, ale i tak si toho cením. O té asystolii jsem myslel tu srdeční zástavu. Ještě jednou ti děkuji za tvé postřehy, já na tom videu pořád tu kontrolu nevidím, ale beru to na vědomí, očividně jsi zkušený.