Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Brigáda v USA od 16 let

Ahoj,
Jsem studentem střední školy a je mi 16 let. Strašně rád bych chtěl mít 1-2 měsíční brigádu v USA, třeba v nějakém národním parku.
Avšak nevím jestli je to v mém věku vůbec možné. Existuje něco jako "Work and Travel" pro studenty mladší 18-ti let?
Brigáda v národním parku je jen návrh, samozřejmě bych bral i jiné, pokud by n.p. nebyl pro mě možný.

Předem děkuji za odpovědi :-)

Podle mě to není uskutečnitelné. Jedině snad jako organizovaný volunteer, tedy zadarmo. A i tam je tlačenice, volunteer work se dobře vyjímá v americkém CV. Nejsem si jistý také tím věkem, kdo si riskne zaúkolovat nezletilce.

Obecně:
- nemáš zelenou kartu (a ve tvém případě přesně nulovou šanci ji dostat)
- zaměstnavatel tě nemůže legálně "zaměstnat" ani zadarmo na jakékoliv placené pozici

Riskovat práci načerno? Za mě stopro ne.

V 'murice dělá každej druhej načerno, to by až takovej problém nebyl :-)
Spíš se tam v 16 nemá jak dostat. Letenka tam a zpátky plus pobyt by ho určitě vyšel na víc, než co by si byl schopnej vydělat. Kdyby ho tam někdo pustil.
Počkej si, příležitost bude na vysoké škole. Když se o to začneš zajímat už teď, nic nepokazíš :-)