Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr obuvi

Ahoj,

v práci jsem zjistil, že trpím bolestmi nohou. Je mi jasné, že je to z obuvi. Současné boty (nehledě na cenu 1 000kč) nejsou celkově moc kvalitní.
Zajímá mě spíš rozdíl, mezi nošením trekové a vycházkové obuvi. Vždycky jsem nosil trekovou a s vycházkovou nemám zkušenosti. Je vycházková obuv šetrnější k nohám, když delší dobu stojím? Treková obuv je už od slova na chození, jakou obuv zvolit, když často stojím? Vynechme prosím různé sandály a zdravotnickou obuv - potřebuji uzavřené boty, které odolají po delší dobu pracovní zátěži

Musíš navštívit prodejny kvalitní obuvi a tam pod dohledem odborníků,snad všichni nevymřeli, botky hlavně vyzkoušet.Možná taky nebude marná věc,nechat ušít na míru. Neřídit se pochybnými šopy,že tamty,nebo tyhle tento týden zakoupilo xx lidí.

Zašel bych na ortopedii, zvážil nechat si dělat vložky ("odlitky") na míru. Já měl problémy před cca 15 lety, zborcená klenba, hrozila mi docela zásadní operace, spojená s "lámáním" kůstek a jejich "přeskládáním", primář nakonec navrhl operaci odložit a zkusit konzervativní postupy. Nechal jsem si odlít dvoje vložky podpírající klenbu na míru, doma používám speciální zdravotnické "pantofle" - o zabralo to! Mám klid.

Ja mam skusenosti ze 99% topanok v obchodoch su totalne sracky ktore sa nedaju nosit, bud preto lebo je to vsetko umela hmota (=>zaparena noha), alebo preto ze to je ortopedicky katastrofa, alebo kombinacia oboch veci. Nejake delenie na "trekove" a "vychlazkove" je len jak delit to na kategoriu "nepouzitelne1" a kategoriu "nepouzitelne2".
Ja som maval tiez problemy a typicky kupim 2-3 pary a potom si necham len 1 z nich alebo stava sa ze aj ziadne a povyhadzujem to. Skus mozno rieker tie mali obcas pohodlnu podrazku ale tie s kozenym vnutrom uz vymizli bohuzial (zas v tej firme asi nejaky skurveny manager "optimalizoval produkt"), alebo nejake s makkou podrazkou ktora je spravne vytvarovana, alebo vraj Bata maval aj nejake dobre modely skus shop Bata ak mas v okoli, alebo potom ist k ortopedovi a poradit sa ze kde su firmy ktore robia topanky na zakazku podla odtlacku nohy apod alebo podla lekarovho odporucania apod.
P.S. ale zas nesmie byt moc makka musi spravne podopierat, mam jedne adidasy kde je podrazka az moc makka a to sa tiez neda nosit poskakujem jak na spruzinke, asi ich tiez vyjhodim, jedneho by z toho cinana jeblo no.