Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sociální podpora

Dobrý den mám dotaz jsem na sociální podpoře mám pronajmutí být z přítelem a dítětem.
chci se zeptat když přítele odhlásím z trvalého pobytu a na sociálce řeknu že přítel už semnou nebydlí tak jak se sociálka zachová?
děkuji.

Takhle chytrý by mohl a uměl být každý. Těžko lze předjímat to, jak se úřad zachová. Může se ale zachovat i tak, že provede místní šetření, zjistí že tam bydlí i přítel a dávky vám co? Dávky vám sebere. Dle mého osobního názoru by to bylo správné, ale každý má tohle položené nějak jinak.

Nepodvádějte nebo o dávky přijdete. Sociálka může dávky
vymáhat i zpětně (musela byste vrátit i ty již vyplacené).

Pokud by se přítel opravdu odstěhoval, budete si muset napřed
vyřídit vše, nač budete mít nárok od něj (např. výživné na dítě),
potom teprve budete moci žádat na sociálce.

Je možné, že se dávky sníží podle počtu osob…

Zdravím,
moje máma je zaměstnaná na úřadu a řeší právě tyto problémy. Jezdí často na šetření a tam posuzuje, kolik lidí v bytě bydlí atd... prostě vše co žadatel popsal v té žádosti. Pokud se zjistí něco, co nesouhlasí s tím, co žadatel o podporu přiznal tak se mu spočítá kolik musí vrátit.
Není to legrace když pak někdo, kdo bere dávky musí zaplatit zpět úřadu třeba i 15000kč, nechce to po něm sice úřad hned, domluví se na splátkovém kalendáři ale i tak.... Prý denně něco takového řeší, někdy to je pár stovek, ale i pár tisíc.
Určitě bude lepší zůstat s klidnou hlavou, nestojí to za to se každý den obávat příchodu sociálky za těch pár korun navíc i když věřím, že by těch pár korun mohlo nesmírně pomoct.