Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozhodnutie

Dobrý deň ,

Chcel by som sa spýtať na názor z tretej strany

Mám možnosť výberu dvoch vysokých škôl

Vybrali by ste si tú , na ktorej mám zaručený Mgr. ale chodili by ste tam s nechuťou a psychicky to nemali ľahké .. som celkom spoločenský človek no a tu mám 3och spolužiakov a vlastne celkovo v tej škole moc ľudí ani nevidieť (možno tak 40 a aj to preháňam) a cítim sa osamelý.

Alebo by ste sa priklonili k tej alternatíve druhej , školy kde nemám žiadnu záruku doštudovania (môžu ma vyhodiť a pod.) ale neboli by ste natom psychicky tak zle? a chodili by ste do tej školy už nie z nechuti ale tešili sa na ostatných

..ide síce o moju budúcnosť a viem , že prvá alternatíva je pre ňu lepšia .. ale tak oplatí sa mi zato trápiť?

Na skolu, kde mam zaruceny titul by som nechodil. To si ho rovno kup, ked ti umoznuju 100% dostudovanie urcite ti umoznia aj kupu titulu.
Nastastie firmy si coraz viac uvedomuju, ze nie je titul ako titul a tak coraz castejsie personalisti pozeraju aj aku VS mas vystudovanu a nielen to, ci mas titul.
Ja osobne by som siel len na zavedenu statnu skolu, osobne mam antipatiu voci vsetkym sukromnym.
Kecy o kamosoch su blbosti, ked som siel na vysku tiez som nikoho nepoznal a dodnes chodime na spolocne vylety a dovolenky so spoluziakmi z vysky, ci intraku.

to doštudovanie mám pre kontakty , nemá to skoro nikto
Tú poslednú vetu nechápem , ale niečo také by som si predstavoval , čo na tej škole so "zaručenou budúcnosťou" nedosiahnem , nakoľko tam nieje ľudí.

čiže riskol by si to na tú bez známostí a išiel tam?

Nejako som z tej tvojej slataniny pochopil, ze na skolu ist nechces lebo tam nepoznas ludi, takze tolko k tej poslednej vete.
Co chces studovat a co riskovat je na tebe, logicke by bolo ist na skolu nieco sa naucit a nie ist na skolu preto, aby si mal titul. Titul samotny ti nic nezaruci a v dnesnej dobe produkuju VS pomerne silne degenerovanu generaciu inzinierov a magistrov. Aspon, co sa bavim aj so zakaznikmi po firmach stazuju sa, ze dlhodobo ta kvalita klesa a potvrdzuju mi to aj informacie zo skol, kde mam kontakty.
Sranda je, ze ZS sa stazuju na skolky ake deti im to posielaju, stredne na ZS, a VS na stredne;o).
V blizkej dobe sa chystam zobrat absolventa z UP, takze som zvedavy na tie typky, co pridu a ci je to naozaj take hrozne ako mi to popisuje okolie.

Především bych se zamyslel, co se na těch školách studuje, jaký obor, jaké mám základy ze střední školy a jaké se nabízí uplatnění po vystudování.
To, že jak píšeš, že na jedné VŠ máš zajištěný titul už samo o sobě něco říká o její úrovni.
Ale co si z toho studia odneseš závisí i na tobě - jestli tu školu prolezeš s odřenýma ušima nebo se zapojíš do aktivit co ta škola nabídne a dostaneš se ke znalostem co se k nim studenti s odřenýma ušima nedostanou ani náhodou a co ti pomohou získat výhodné zaměstnání.

Ta škola co bys měl zaručený titul Mgr. - není něco takového jako plzeňská práva nebo univerzita Jana Amose Komenského v Praze? To by se ti mohlo stát to co tam, že ty školy ztratily akreditaci a studenti co ji měli rozstudovanou se mohli jít klouzat (nebo dostudovat na jiné VŠ asi i za jiných podmínek).

Ale jestli se bojíš, že bys na té VŠ byl psychicky zle, je otázka, jestli máš na to, abys studoval. To studium je občas pěkná makačka na bednu.

Škola, kde máš "zaručený" (=protekční) titul, je k ničemu. Pokud tedy nejsi už teď nějaký státní zaměstnanec či manager a titul potřebuješ jen proto, aby ses udržel na svém fleku.

Jestli si myslíš, že protekční titul ti otevře někam dveře, jsi na omylu. Možná otevře, ale klidně tě z nich vzápětí vyrazí.

možno napíšem niečo off topic,ale neviem či sa chodí na vysokú len kvôli tomu ,aby bolo víno,tanec,klobása,tombola,alebo človeka aj niečo zaujíma a chce niečo vyštudovať na patričnej úrovni a či vôbec v dnešnej dobe si dovolí existovať škola,ktorá bude vedome držať aj neschopných dementov,keď mnohým školám v sk odobrali akreditácie práve kvôli nie príliš zodpovedajúcej kvalite....keď niekto na to má,tak doštuduje,keď na to viditelne nemá,tak obvykle nedoštuduje/ak to jeho doštudovanie nieje závislé na nejakých protekciách a úplatkoch/,chcel by som vidieť takú školu,ktorá si dovilí deklarovať,že u nás doštuduje a dostane vytúžený titul aj najneschopnejší,zasa na druhej strane ako reklamný slogan by to možno zabralo,že sme taká dobrá škola,že aj z blbca spravíme inžiniera........v praxi je to potom vidieť,kto ako študoval,koho to zaujímalo,bavilo a kto to spravil len preto,že musel,aby mal papier a nepamätá si z toho nič......