Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Domácí Úkol - termíny

Dodnes zůstává záhadou, proč si australští pelikáni vybrali ke hnízdění nejteplejší a nejsušší místo na
kontinentu a jak poznal__, kdy se k němu vydat.
V 19. století vařil__ maorské ženy jídlo v horkém prameni.
Rostliny, které se uchytil__ na promrzlé půdě severních svahů pohoří Aljašky, musejí umět přežít chlad,
vítr i nedostatek srážek. Rostou navíc v trsech, aby si lépe udržel__ teplo.
Čluny si na své strhující plavbě razil__ cestu peřejemi Colorada.

pomužete mi vyhledat termíny ( odborné názvy ) ?
Děkuju :)
Domace ulohy nerobime. (fleg)

Za prve, je to tvuj domaci ukol. Jak uspesnej clovek si myslis, ze vyroste z nekoho, kdo s kazdym nesmyslem se obraci na jine a neporadi si s nicim? :) V dnesni dobe internetu a informaci jednim klikem :-/ Vis, mnoho z nas, kdyz delalo treba referat, muselo jit do knihovny pujcit si knizky, opisovat jejich casti...ale jako klidne ti kazdej ukol vypracujem my, v pohode. I uklizecky a pokladni jsou potreba.

Za druhe, vubec netusim, co po nas chces. Jake terminy mame hledat? Chybejici mista jsou na doplnovani i/y, odborne nazvy tam nevidim naprosto zadne. Fakt nevim, co mame delat.

Doplňte i/y, vypište termíny a rozhodněte, do kterých vědních oborů byste je zařadili:

Jo takhle :)

Pelikán - Biologie, presneji zoologie, jeste presneji ornitologie :)

Ach jo, dneska si mladez neporadi fakt s nicim. Za mych mladych let jsme jeste poctive ukoly aspon opsaly od souseda, i to vyzadovalo nejakou iniciativu...dneska uz jen cekat na vysledek na poradne :) Par zemepisnych pojmu a nevi, kam je zaradit...navrhuju pro zacatek treba zemepis.

No co, cestinar nejsem, ale chyb zas tolik nedelam :) Pravda, moc po sobe nekontroluju a v rychlosti jsem se nechal zmast trochu :) Ale celou zakladku me chteli vsichni hnat na vysetreni, jestli nejsem dyslektik a tak si myslim, ze jsem se jeste jakz takz vypracoval, hnidopichu :-D Proti tomu, co zde pise bezne, jsem jeste hvezda :-D Clovek udela jedno spatny i/y a uz je na pranyri :-/

PS. Nejsem dokonalej cestinar a semtam udelam chybu, neumim dokonale ani fyziku,matematiku,zemepis, dejepis, stejne jako ostatni skolni predmety. Na tom, co jsem rekl, to ovsem mnoho nemeni. Neni treba vsechno umet, to ani neni mozne. Ale jedni hledaji, zkoumaji a resi a druzi cekaji, nez to za ne udelaji jini. On zivot uz si tyto studenty rozdeli pozdeji sam, kdo kam patri...;-)

Tak to uznavam kazdopadne, take jsem to vubec nepochopil ze zacatku :) Do dusledku by to melo vypadat asi takhle nejak:

Australie - zemepis
Pelikan - viz.výše
Hnizdeni - architektura :-D
nejteplejsi a nejsussi - statistika a meteorologie
19.stoleti - historie
Vareni - gastronomie
Maorske zeny - zemepis a biologie
jidlo - gastronomie, dietologie
horký pramen - geologie
Rostliny - biologie
půda - pedologie
promrzlá - fyzika
pohoří - Geomorfologie
Aljaška - zeměpis
chlad - fyzika
vítr - meteorologie a fyzika
srážky - meteorologie a statistika
rostou - biologie
teplo - fyzika
plavba - fyzika
razilo - fyzika
peřeje - hydrologie
Colorado - zemepis a hydrologie

Tak co treba takhle? :-D

PS. Ano, nudim se.