Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak správně jíst

Zdravím, nedávno jsem se rozhodl, že bych se sebou měl něco dělat a chtěl bych začít chodit do posilovny, běhat ale v první řadě správně jíst.
A nechci si od nikoho nechávat dělat jídelníček, protože jinému člověku nikdy nevysvětlím jak přesně a co přesně bych chtěl. A chtěl bych se zeptat, jestli byste mi nedoporučili např. nějakou knihu o zdravé stravě a kolik čeho, kdy, proč. Zkrátka abych si dokázal sám sestavit jídelníček podle svých potřeb. Díky moc za rady :-)

Zdrava strava je jest vela zeleniny a ovocia. Rozne druhy.
BTW. nejake tabletky alebo priemyselne spracovane kvapalne debility nenahradia cerstvu zeleninu & ovocie.
(este som zabudol dodat ze citat si na obaloch vyrobkov vseobecne aby to neobsahovalo moc jedy, a uprednostnovat bio).

Ak posilujes tak potom si aj sledujes aj prijem bielkovin (= stavebna latka svalov apod) a uhlovodikov (= energia)
(P.S: zivocisne bielkoviny su napr. v mase, vajce(bielko), mliecne vyrobky. V rastlinach moc neni (asi soja apod). Energia je cukry, tuky, apod - obsahuta aj v mase, vajci(zltko), vsetko co obsahuje nejaky cukor, aj v ovoci su cukry apod.
... a obilniny (pecivo, cestoviny, ryza, apod) obsahuju tiez bielkoviny ale neuplne (nie vsetky aminokyseliny) t.j. treba to doplnat aj inymi zdrojmi (soja, maso, ryby), a v obilninach mas aj uhlovodiky (energiu))