Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kupa motorky

Zdar ludia potrebujem poradit super motorku od KTM investovanie do 7 000 eur niaku masinu som ochotny aj viac niaky typ alebo od hondy dakujem

Zabudni na to pokial si ides kupovat motorku stylom KTM alebo Honda a nech je to super.
Motorka sa takto nekupuje.
Priklad spravneho popisu.
Spravne malo byt, jazdim XY rokov, najazdenych mam XY km, spravim rocne XY km, mam XY rokov, uprednostnujem kludnu jazdu, chcem cestne enduro, budem jazdit sam/vo dovojici....atd.
Potom sa da poradit.

Se přifařím do tohoto vlákna
bude mi 35 let, na motorce jsem nikdy krom pár jízd na fichtu před 20 lety nejezdil, řidičák na moto mám po 2 hodinách jízdy a hned testy..

V autě jezdím celkem často a řekl bych že jsem vyježděnej, mám rád svižnější jízdu
Za celou dobu 1 nehoda z nepřizpůsobení stavu a povrchu vozovky ( a taky byly sjeté pneu :) )

Hodně se mi líbí Suzuki GSXR 600 2015
Dá se na tom začínat?
Imho nesmysl kupovat nějakou 250ku, protože přehled o situaci na silnici už dávno mám takže bych se soustředil jen na tu motku .. a 250ka by asi brzo omrzela.
Navíc GSXR má i 2 jízdní mody, Bčko nemá takový zátah takže by se na tom dalo začít a zvykat si, ne?

Vyhledávané vlastnosti: zrychlení a zvuk

Motorka nie je auto, tam ti vyjazdenost na aute moc nepomoze.
Zacinat sa da na hocicom, zabit tiez.

Vyhledávané vlastnosti: zrychlení a zvuk.

To nema ani zmysel komentovat, tym si zabil vyber motorky uplne. Budem radsej ak si ziadnu nekupis a myslim, ze to okrem teba prospeje aj tvojmu okoliu.

No proste nemozem sa zbavit pocitu, ze budes len dalsi z ometacov komina, ktory budu na krizovatka stat prvy, aby mohol zrychlit na 80 a nasledne prudko zabrzdit na dalsom semafore.
Osobne nie som velky fanda tychto typkov a typov motoriek, pretoze ich potencial vies aj tak vyuzit poriadne len na okruhu a tam s nou v zivote nepojdes lebo tebe bude stacit vacsinu zivota ten komin.
Ale je to tvoj zivot, bude to tvoja motorka, takze nenechaj sa odradit;o).

Bud motoskola, alebo povinne vozenie sa rok na nejakej mensej kubature (250 napriklad), kde sa clovek nauci co moze a co nie. Padom aj tak nezabranis, ale aspon by si si mal vybudovat trosku respekt.
Inak v 35 zacinal pred rokmi moj kamos a presiel si nalsledovnym.
Najprv vodicak a potom nejaka starsia Suzuki 250, co ma ledva obehla na aute, ked som siel 100.
Po par mesiacoch presiel na Hondu 500 (neviem presne uz co to bolo za typ), ale ta ho tiez coskoro zacala nudit, takze si kupil Suzuki V-Strom (650) a jazdil na nej asi rok.
Po roku ho zacala uz tiez nudit a tak ma teraz par mesiacov Triumpha Explorera, co je tusim 1200 a ma uz viac koni ako moje auto.
Za cca 4 roky dost rychly vyvoj, ale ten chalan nema rodinu, nechodi do prace (nemusi) a jazdi kedy moze, takze spravi na motorke rocne 20-30k km, takze to nie je ziaden standardny vyvoj. To, co on absolvoval za 4 roky ini robia 15 rokov.

Začínat se dá v podstatě na čemkoli, ačkoli jsou oblíbené "evergreeny" do začátku (Honda CB500 atd.).

Odpověď bych rozdělil na dvě části.

Pro zadavatele: Já osobně bych do KTM nešel, pokud nemáš dostatek financí na údržbu a servis, který je u těchto strojů poněkud dražší. Dá se ale říct, že styl a vyladěnost by ti to částečně mohla vrátit. Pak je ale opravdu důležité bližší info. Jakou motorku sháníš? Do terénu? Na silnici? Na vyblbnutí kolem komína? Na cestování? Takže upřesni a pak se můžeme bavit...

Pro MKc: Jak jsem psal, pokud máš v hlavě mozek, tak s trochou nadsázky se dá začít i na BMW S1200RR, ale záleží, co se ti líbí... Pokud kapoty, tak GSXRo není špatná volba, ovšem počítej s tím, že za prvé, tyto vysokootáčkové stroje je třeba držet pod krkem aby jely a za druhé já osobně jsem toho názoru, že jejich plný potenciál lze bezpečně využít jedině na okruhu...
Co třeba Suzuki Bandit, Honda Hornet a podobné mašiny (pokud se bavíme o řadovém čtyřválci)? Pokud na to dáš výfuky od Akrapoviče, zvuk bude luxusní a malým výkonem to rozhodně taky netrpí... Nebo zkusit nějaký dvouválec? Nebál bych se třeba Ducati Monster 600, jede to, slyšíš to a ti taliáni mají sakra styl ;-)