Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názor na tetování

Zdravím.
Zajímají mne vaše názory na tetování. Uvažuji o nějakém, tak mě zajímá jak je tetování bráno u ostaních.
Mě se většinou líbí, pokud to není taková ta domácí výroba, nebo ho člověk nemá po celém těle.

Mně se to nelíbí, mám prostě zafixováno, že potetováni jsou jen kriminálníci. Tak jako se mi nelíbí piersing či ty díry v uších.

Zájemcům o podobnou úpravu těla před exekucí doporučuji se na sebe podívat z pohledu příštího zaměstnavatele. Podle mě (a nejen podle mě) mají podobné opice značný handicap před normálními lidmi. Jasně, budu-li najímat kopáče, vadit mi to nebude.

Chápu, že můj názor (člověka generačně úplně jinde) se spoustě z vás nebude líbit. Je mi to ale zcela jedno :-p

záleží jen na tobě. Za sebe můžu říct, že mně se to nelíbí. Nezapomeň taky, že onen "obrázek" máš prakticky doživotně, pokud nepodstoupíš celkem bolestivé "šmirglování". A představ si, jak bude vypadat "hustá kérka" na tvém těle až ti bude třeba 80.

Já mám na tohle cca stejný názor jako Yarda. Tetují se lidé, kteří chtějí zaujmout a nemají čím... Tetovaný člověk ve mě prostě evokuje několik inteligenčních bodů pod průměrem (byť je asi možné nalézt výjimky).
Osobně je mi to jedno, hezčí je ale samozřejmě člověk bez tetování (za mě bez výjimek). Ono díky tetování na jednom místě se logicky snižuje dojem souměrnosti (jedno z kritérií hodnocení vzhledu).

No, nechápu, proč by člověk, co je tetovaný, měl být méně inteligentní než člověk, co tetování nemá. Nemá to s inteligencí nic co dělat. Jde o styl, o něco, co se někomu líbí. To je jak s oblečením, každému se líbí něco jiného, to že se to druhému nelíbí neznamená, že dotyčný je hloupý. Naopak, vyjadřuje svým stylem, kdo je a co se mu líbí. Nemám ráda stádo oveček, které nesmí vybočit z davu a říct svůj názor, protože se bojí, že je za to někdo odsoudí.

S tou inteligencí je to takové ošemetné, ale svoje zdůvodnění ti klidně napíši. Pro mě je to podobné jako lidé, kteří si vezmou půjčku například na dovolenou (popř. půjčku obecně jakoukoli). Řeší tím svůj aktuální rozmar/pohnutí mysli bez jakékoli hlubší úvahy co bude za měsíc/rok/10 let. Prostě teď chci, teď to nějak udělám a ono se to pak nějak vyvrbí. Ano, teď, tobě, to konkrétní tetování na tom konkrétním místě se ti třeba líbí. Pokud si ale troufáš tvrdit, že se to tam tobě konkrétně bude líbit celý život nebo i jen po dobu třeba 20 let (všimni si, že ani neuvažuji ostatní lidi, zaměstnavatele, partnera, apod.), tak za mě prostě moc nepřemýšlíš... A pokud už teď víš, že se ti to tam celý život líbit nebude, tak to taky není z mého pohledu moc rozumné řešení.

Styl je jedna věc. Styl můžeš měnit jako ponožky. Tetování nemůžeš. Styl se mění s časem. Jak by ses tvářila na jedince, vykračujícího si na ulici v manšestrovém saku a kostkovaných kalhotách ? Jako na výkvět inteligence a jedince, který je svůj nebo by si v něm spíš viděla někoho, kdo mentálně ustrnul ?

Dost záleží na tom, CO SI ČLOVĚK TETUJE, pokud to MÁ VÝZNAM, bude to mít VÝZNAM i za 200 let. Je jasné, že když bych si vytetovala kočičku na nohu jen proto, že se mi líbí koťátka, tak moje inteligence asi úplně není na místě. Ale pokud si člověk udělá něco, co ho naplňuje, nějaký "symbol", který pro něj bude mít opravdu vážný smysl a význam, nedělá to z něj hloupého člověka.
Stojím si za tím, že decentní tetování s významem je pěkná věc. Je to můj názor a tvůj ti neberu, tak se snažím hájit lidi, kteří tetovaný jsou :) musí se nad tím trošku přemýšlet, než se to udělá, není to rozhodnutí z hodiny, pokud to tak někdo má, chytrý nebude. Ale lidi nad tím většinou přemýšlí několik let, protože ty chytrý ví, že to mají do konce života

Prozraď tedy, CO MÁ VÝZNAM si někam vytetovat.
Tu vytetovanou kočičku bych snad i pochopil ;-)

Ať se ti to líbí nebo ne, ve značném počtu případů se člověk musí přizpůsobit (často konzervativnímu) okolí. Jasně, třeba jsi rebelka s milióny, nemusí ti na okolí záležet - ale spousta lidí je odkázána na verdiktech jiných (třeba právě ty přijímací pohovory na trochu odpovědnější práce než noční hlídač pískoviště). Manažeři lidských zdrojů (personalisté) potetovanou pracovnici v bance nechtějí už z principu. Nepřipadá ti hloupé se takto dobrovolně diskvalifikovat? Můžeš se tisíckrát ohánět svobodou, nebude ti to nic platné, názor mnoha lidí s rozhodujícími pravomocemi to nezmění. Na druhé straně, ano, vytetovaný hippies znak na zadku na kariéru vliv pravděpodobně mít nebude, moc lidí se o tom nedozví :)

-----
Pán šel do nevěstince, už debatoval s vybranou prostitutkou a ta si při svlékání všimla, že má na penisu vytetováno MARNĚ. "Nebojte se, něco s tím uděláme." Po výkonu se kolébe z cimry a stěžuje si kolegyním: "Holky, to nebylo MARNĚ, to bylo MARIÁNSKÉ LÁZNĚ"!"

Já třeba pracuji jako hlavní personalistka v anglické firmě, mám piersing v jazyku, nikdo o něm neví. Udělám si i tetování, ale natolik zodpovědně, že ho v práci nikdo nikdy neuvidí a to ani ve vedru, jediný, kdo ho uvidí, bude člověk na koupališti nebo můj partner. Jak říkám, není to o tom, že potetovaný člověk je hloupý, je to o tom umět nad tím přemýšlet, vytetovat si to na vhodné místo a dám tomu význam, který je pro tebe důležitý. Na viditelných místech to dělají ti, co se chtějí zviditelnit a často můžou být i méně inteligentní, protože jak říkáš, na pozici ředitele či na pozici, kde je kontakt s lidma, tam člověka s popetovaným obličejem opravdu nevezmou, vím to z vlastní zkušenosti, protože já lidi přijímám a zajisté to je i o vzhledu dotyčného.
To já vážně nepotřebuji, tetování je jen pro mě a nemám potřebu ho ukazovat jiným lidem, stejně tak piersing v jazyku, nikdo o něm neví. Takže asi tak ... jinak nenutím ti můj názor, ani se nijak nehádám ani nic podobného, jen říkám, že lidi co se tetují nad tím umí i přemýšlet.

To je sive vsetko fajn, ale povodna otazka bola, co si ludia myslia o tetovani. A vacsian ludi tu si mysli, ze to moc pekne nie je.
A nie vsetci sme len stari, ako som si vsimol negativne sa vyjadruju aj mladsie rocniky.
Toto je inak klasika na diskusiach, zacneme riesit, ci sa ti paci tetovanie a zrazu riesime intelekt ludi, co sa davaju tetovat.
Nedivil by som sa keby po deisatkach dalsich odpovedi skoncime pri klasickej vojne rusko-usa alebo EU vs antiEU.
Myslim, ze povodny tazatel mohol dat kludne anketu a videl by, ze vacsina ludia ma voci tetovaniu vacsie, ci mensie vyhrady.
Tento "problem" sa skor hodi na www.debaty.net a nie sem, pretoze aj tak nic nevyriesime.

Mě osobně se teda nelíbí ani velké ani malé tetování, ani piercing. Nevím, mám to opravdu nějak zafixované, že tetování - bez ohledu na jeho velikost - je spíš znakem "spodiny" společnosti (zloději, narkomani, pasáci, prostitutky, ...).
Vím, že tetování (a piercing) je to dnes opravdu spíš módní záležitost, kterou si pořídí leckdo, bez ohledu na jeho postavení ve společnosti, ovšem tu fixaci jen tak snadno z hlavy nedostanu.

Tetování vždy bylo a bude symbolem individuality a přístupu k životu. Už jen fakt že podobnou otázku řešíš na poradně je znamení toho že máš toto rozhodnutí nechat ještě pár let uležet. To jestli se tetovat necháš nebo ne je totiž čistě tvoje osobní a soukromá věc kterou v žádným případě nemusíš před nikým obhajovat. Nenech se odradit tím že posledních pár generací před tou naší se k němu staví negativně. Už dávno není pravda že se jedná o "cejch" kriminálníků nebo dělnické třídy. Osobně tetování mám, ne jedno a ne malé... a světe div se... při obhajovaní mé diplomové práce na nemělo vliv na výslednou známku ani před porotou plnou akademiků (nejlepší v ročníku ;) ).

Takže zkrátka... dej tomu čas, buď tě to přejde a nebo ne... každopádně lepší počkat než litovat... dolů to už opravdu moc dobře nejde :))

Tak u diplomky jsou hodnoceny především tvoje znalosti a dovednosti, ale při jednání s lidma (nejen při pohovoru do zaměstnání) je tvoje vizáž první věc, která utvoří prvotní názor na tebe u protistrany. Ten názor pak ovlivňuje další průběh komunikace.
Prvotní dojem na sebe nezlepšíš ani tím, že si připíchneš ten diplom na čelo.

Jestli by pri pohovoru do zamestnani melo byt tetovani prekazkou, tak je otazka, jestli o takovou praci vubec stat.
Osobne bych (kdybych byl zamestnavatel) prijal radsi nekoho, kro prijde solidne obleceny a s tetovanim, nez odredovaneho mladika v sandalech bez tetovani - teda pokud bych nehledal prodavace do ganja shopu.

S tvým názorem naprosto souhlasím.

je tvoje vizáž první věc,

Tetování je jen součást celku, není to jen o tom. Já sám nosím v uchu náušnicu (už skoro 20 let), takže nějaký dozdobení těla mi není prosti srsti, ať kovem, nebo obrazem. Ale ani jako nositeli náušnice se mi nelíbí, když má někdo kruh v čumáku, propíchlou držku, hroty po xchitě a ložisku v ušním lalůčku. Prostě co je moc, to je moc. Stejně tak s tetováním, už to není ozdoba, nebo symbol, ale hromada různých sraček. Co může vyjadřovat tohle?
[http://zivot.poradna.net/file/view/11-somrak-png]
Zdroj

Co si myslím o tetování, piercingu a dredech? Všechno mám a špatně se nemám (viz. zmíněná lopata), ale má to své nevýhody. Tetování jsem si nechal udělat v 15 letech (bez povolení rodičů, sfalšovaný podpis no hrůůza, rok jsem jim tvrdil, že to je henna a vůbec mi to nevěřili :-D), mnoho let se věnuji teraristice, bylo pro mě tedy jasné o jakou tématiku půjde. Nicméně už v těchto letech jsem počítal s tím, že se jednou budu ucházet o práci a tohle určitě nebude dělat dobrý dojem. Mám tedy vytetovanou kobru na pravém stehnu, práce to je povedená a vůbec nebyla levná (tetování černé - stínované + bílé nenápadné stíny), vidět to je pouze v plavkách, krátkých kraťasech nebo v posteli ]:).
Dready jsem míval po celé hlavě až k zadku, nyní už mám jenom na zadní straně hlavy, dlouhé k lopatkám. V bradě piercing, v uchu tři kroužky + 1cm tunel.. Vím, mnozí o mě mají různé názory, nicméně nekouřím, nehulím a jsem téměř abstinent. Dálkově studuji vysokou školu, pracuji jako technolog, vypomáhám na veterině a věnuji se ekologii.

Každopádně mnoho lidí si o tom všem myslí své a aby jsem se přiznal je mi to spíše na škodu. Je sice hezké, že mám svůj názor a svůj pohled na věc, ale k čemu mi to je? Při jízdě na dovolenou nás okamžitě odstavují ke straně a prohledávají věci, hledají drogy a nejsou u toho vůbec příjemní (letos vyrážíme znovu, doufám, že to bude bez problémů). Policejní kontrola hledá všude chyby, zkrátka vše musí být v naprostém pořádku. Aby jsem řekl pravdu už mě to moc nebaví a vážně přemýšlím, že se toho všeho zbavím. Uvidíme, ale moc času tomu už nedávám :-)...

Karle klidně mi tykej, zas tak starej nejsem ;-).
Dready a piercing na 100% pryč půjde. Jak jsem psal, moc času tomu nedávám. Opravdu to člověku moc nepomáhá, když si o tobě každý myslí bůh ví co, tak je to v nějakém věku možná zajímavé, ale později k prdu :-). Ohledně tetování nevím, dal jsem si ho tam také proto, že jsem se jako malý popálil a byla tam ošklivá jizva (tetování ji krásně zakrylo), když bych si ho nechal odstranit, tak tam ta jizva bude ještě větší a vzhledem k tomu, že není vidět, tak tam tetování asi zůstane. Nicméně dám ti radu, pokud ho chceš dej si ho opravdu někam kde nebude vidět (půjde lehce zakrýt) aby když budeš mít tričko / košili s krátkým rukávem a kraťasy nebylo vidět (pokud na ruku, tak to docela dobře vypadá ze spodní strany nadloktí, ale chce to mít trošku vypracovanější ruce. Kamarád to má a vypadá to opravdu dobře, tím, že posiluje, tak je tetování vidět jenom když zvedne ruce);-). Jak bylo zmíněno, zaměstnavatelům se to moc nelíbí a pokud budeš chtít získat nějaké lepší zaměstnání, tak to budeš mít těžší, lidé na první pohled dají opravdu hodně :-). A když to ukážeš třeba jen v posteli, tak se to ženským líbí (aspoň do nějakého věku :-D), věř mi, je to takové tajemné.
A hlavně, hodně dobře si rozmysli co to bude, různý ty klikyháky, čínský znaky, hvězdy a růže vypadají většinou strašně...

Nechci tě od toho odrazovat, pokud to chceš jen pro to aby jsi byl větší frajer, tak se na to vykašli. V dnešní době má nějakou kérku každý druhý a už je to takové okoukané... Takže POŘÁDNĚ to promysli a uvidíš k čemu dospěješ :)).

Tak abych byl vetší frajer opravdu ne, v mém věku už je mi to celkem jedno.
Do ničeho se neženu, tetování si rozmýšlím asi 15 let,takže pár měsíců navíc už není problém.
Žádný klikyháky, růže a čínské znaky rozhodně nechci. Prostě jen iniciály dětí možná s nějakou hvězdičkou, ještě uvidím.
Celkově velikost tak 7*4 cm, nic přes celou ruku.

po precteni odpovedi se utvrzuji ze, pro hlupaka kazdy hloupy, tetovani musi byt symbol, ktery ma pro mne vyznam, jenze tomu vyznamu prave "inteligenti" nerozumi, kdo z vas vi, jaky vyznam maji ruzna tetovani z lochu?
takze za mne, motylka ne, lano ano

Tetování bylo po dlouhá staletí výsadou kriminálníků a námořníků.Dnes se na to kouká jinak.Mě se líbí být "čistej",je to jen můj osobní názor.Je ale fakt,že některá tetování jsou mistrovská díla. Napadá mě ale otázka.Co když přijde doba,kdy bude móda být bez tetování?Připadá mě,že dnes je tetovaný každý třetí člověk.

Potkají se dvě kámošky v lázních a jedna říká: "To mě tedy zklamalo. Sbalila jsem tu pacoše a on na něm měl vytetováno »Marně« a tim to skončilo."
Když se za pár dní Potkají znovu, tak druhá řiká: "Melas mu ho pohladit. Já to udelala a bylo to »Mariánské Lázně«."

mě se tetování odjakživa líbilo ale nesmí to být na větší části těla, takové ty malůvky třeba přes celou ruku či celá záda to se mi už moc nelíbí ... ale každý má jiný vkus a je to každého věc ... u nás v práci má dost lidí tetování takže to beru jako běžnou součást života ... sama mám také tetování, sice jenom jedno ale nebráním se dalšímu ... pokud opravdu o nějakém uvažuješ tak si dobře rozmysli jaké a kam a na to co říkaj ostatní neber ohledy ... mě se třeba nelíběj dredy a piercing, ale to je můj problém ...

No jak jsem sem již jednou psala, tetování se mi líbí a sama se na jedno maličké chystám. Ovšem například můj kamarád (mimochodem velice inteligentní na pozici šéfa) miluje Marvel filmy ... a on je hotova reklama na Marvel. Má potetované obě ruce a má tam postavičky jako Thor, Ironman a podobně. Pak má celý hrudník, kde má "záporáky" z Marvelu. Na zádech má postavičky z Xmena a na nokách má Batmana a Jokera ... no upřímně .. je to každého věc, on svoje tetování miluje, ale když se svlíkne na koupáku, nikdo na něj nekouká jako na normálního člověka :-)

Na tohle téma jsem si vzpomněl v neděli, když jsem na vlakovým nádraží v Brně uviděl chlápka, okolo pětatřiceti, asi 130kg, něco svalů, něco sádla, hlava hodně nakrátko, ale za pravým uchem v aktuální době moderní tetování, takový to co vypadá něco mezi plameny a trnitým keřem, podobně designovanej ornament vzadu na temeni a na levým lýtku lebku s trnovo-ohňovým lemováním. Nemůžu si pomoct, ale ten chlap vypadal jak tupec od pohledu. Pochopil bych to tetování na noze, to nevypadalo zle, ale to za uchem a vzadu na kokosu vypadalo na blití. Prostě to do světa řvalo "Já su velkej, silnej, blbej!".

Takže i na umístění záleží.

Je mi u prdele, kdo má jakou kérku - je to jejich věc a kecat jim do toho nehodlám. Na sebe bych ovšem z vlastní vůle čmárat nenechal. Furt mám totiž v povědomí, že se v dobách dřevních tímto způsobem rozlišovali otroci ("značka pána").

Já názor na tetování měl jasný. Proč bych to dělal, zbytečné atd.... Nyní jsem změnil názor. Okolnosti v mém životě mě "donutily" tímhle způsobem vyjádřit svou myšlenku.
Dnes na svém těle mám nápis: L'amour.
Každý kdo se mě optá proč zrovna tohle, tak mám jasnou odpověď. Protože téhle "věci" je na světě málo, tak proto mám tohle na svém těle.....
Snad si to aspoň jeden člověk uvědomí a bude lepším =o)

Chtel jsem se take kdysi tetovat a mozna jsem udelal dobre ze potetovany nejsem. Doba je takova "Oveckova" necha se potetovat kdejaky Debil ci Debilkyne. Take to funguje tak ze si tim nekdo zpravuje Ego, jako kdyz vypada jako Zrudicka a mysli si ze to "kérkou" uhladi, ci 150 Kg Prasnice ktera ma Kydanec na pazi ci na krku a mysli ze je to In. Nebo zbytecne tlachani trebas v hospode o tom kam si zas nekdo trebas vytetuje na ruku Pepik ci Frantiska. Koho zajima ze mam 1 ci 2 deti, nebo koho Miluju a nebo kolikrat denne chodim kakat?! Posledni dobou zjistuji ze je snad tetovany kazdy treti a zpousty lidem to nesedi! Prave netetovanych lidi je cim dal mene, ono asi bude opravdu za chvilku moderni kdyz potetovany nebudu.-).....radeji si svoje Ego budu honit jinak nez timto radobyfenomenem!

Ono je to hlavně o tom, že to tetování musí mít pro člověka nějaký význam. Pokud mám k němu nějaký vztah (v mém případě znak oblíbeného fotbalového týmu) tak se mi bude líbit třeba i za 20 let. Ale je to každého věc co si kam dá a jak velké a já nikoho nesoudím.

Tak tribal tetovani apod ma samozrejme vyznam jako u nas klasicke obrazky ci pismo. To, ze si ho davaji ti lide kteri nemaji ani paru co to znamena je vec druha. Tribal ma vyznam pro ruzne domorodce z tichomori apod. Nevim jestli znas herce Dwayne Johnson alis The Rock tak ten ma prave tribal tetovani a v nejakem rohovoru rikal co to ma pro neho za vyznam (on taky ma predky z ostrava Samoa kde takove tetovani kresli). Ale prijde mi smesne, ze nekdo z Evropy si da tribal a ohani se ze to znamena valecnik nebo kdo vi co a pritom k te kulture nema zadny vztah.

Normálne tetovanie áno, no pokiaľ je to už po celom tele asi ne :D tiež sa mi nepáči veľa malých tetovaný a každé o niečom inom .
A pokial máte 1-2 tetovanie alebo 1 celú ruku a pod v jednej tématike je to aj pekné no viac asi ne.

To že by to prekážalo v zamestanní je už blbosť. Osobne čo mám v práci group lídrov tak asi každý jeden mám nejaké to tetovanie :D dokonca aj prezident firmy :)
Samozrejme záleží v akých kruhoch sa chceš pohybovať zas nie všade to môžu tolerovať aj keď takýchto kruhov zamestnaný je čím ďalej tým menej :)

V kruhu popelářů to bude jedno. V bance určitě ne.
Rozhodovací pravomoci mají obvykle starší lidé a ti zastávají k tetování obecně konzervativnější (=odmítavější) názor než mlaďoši ze školy.

Píšu o viditelném tetování. Pokud si někdo vytetuje na zadek "prcinka jen pro tebe", je to asi jedno.

Naštěstí ne všichni starší mají negativní názor na tetování.
A možná by jste se divil kolik bankovních úředníků zdobí nějaká malůvka. Jasně, pokud dělám v bance nebo něco podobného, nenechám si potetovat obličej a ruce, ale co zůstane skryté v obleku už problém není.

Nesuď pokud nevíš,...

Dělám v bance mám víc tetování a dokonce většina z nich je viditelná, vadí to někomu? Ne. Dokonce mám tunel v uchu, piercingy ve rtech i tak to nikomu nevadí a jsem rád, že na mojí pobočku nechodí lidi jako ty ;)

Jen čekám těch pár let, kdy tahle generace "vymizí" a konečně i u nás v ČR se posuneme tam, kde ostatní státy po celé Evropě/Americe jsou už několik desítek let. Tam kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

Ale co, ono od padesátníka co mu klepe zubatá na branku se nedá nic jinýho čekat než brečet nad tím že má někdo kérku a dělá v bance ;p

Add) ještě dodám, že jsem rád, jak píšeš, že rozhodovací pravomoci už dávno nemají starší lidé, starší lidé jsou odkázání BOHUDÍK na mladší. Teda alespoň ve vyspělejších firmách,..

Dělám v bance mám víc tetování a dokonce většina z nich je viditelná, vadí to někomu? Ne. Dokonce mám tunel v uchu, piercingy ve rtech i tak to nikomu nevadí a jsem rád, že na mojí pobočku nechodí lidi jako ty

A co tam děláš? Zalezlý v IT oddělení v podzemí?
Za poslední tři roky jsem navštívil asi 150 poboček bank v celé ČR (je to mé zaměstnání) a pracovníka/ci za přepážkou s tetováním jsem nikde neviděl.

Tam kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

Omyl. Tam se řeší, jestli dodržuje tzv. dress code (česky, jestli má kravatu a tesil - co má v hlavě jim je fuk) a mám dojem, že viditelné tetování zrovna dress code v bance na přepážce porušuje.

Zakázáno je veškeré tetování, piercingy nebo kotníkové řetízky, protože "už nejsou módní a nevyjadřují profesionalitu"

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/svetova-ekonom ika/dress-code-dle-banky-zakaz-cibule-i-cervene-po dprsenky/r~i:article:685953/

...kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

S tímhle souhlasím, ale přijde mi zbytečný ten postoj ke starší generaci.
Prostě má jiný názor a tečka, můžeme s ním diskutovat a nesouhlasit, ale řečí o zubaté mi přijdou opravdu hloupé.

Takže je tedy možné, že v té tvé bance běžně za přepážkou potkám týpka jako na obrázku, co nahoře postnul prasak?
To určitě :-) Možná tak v nějaké zablešené záložně, orientované na rychlé půjčky sociálně slabým.

Jinak, padesát mi bylo už docela dávno. A plakat nad pokérovanými jedinci v bance nemusím, nikdy jsem tam takového nepotkal. Zajeď se někdy podívat do City nebo na Wall Street, třeba budeš překvapen, že i tamní bankéři jsou neakční konzervy.

Samozřejmě souhlasím s tím, že se jedná o předsudek, že tohle by rozhodovat nemělo. Jenže pomalovaní a procvokovaní prostě u (značné) části populace vzbuzují pocit neserióznosti. Banka si tohle IMHO dovolit nemůže, viz kontrolní otázka:
..kdo dá bance více vydělat? Odredovaný vagabund, který vylezl ze školy a žádající o kontokorent, kterému podobný zjev za překážkou vadit nebude - nebo (po dvaceti letech podnikání) pán v letech, žádající si o rady, kam a jak umístit momentálně nepotřebných 5 mio Kč? Jasně, může to být naopak, bohatý mlaďoch a chudý skorosenior. Sám asi tušíš, co je pravděpodobnější.

K poslednímu odstavečku nemám co dodat.

http://www.kb.cz/cs/o-bance/o-nas/vedeni-spolecnos ti.shtml
https://www.csob.cz/portal/o-csob/o-csob-a-kbc/spr ava-a-rizeni-csob
http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/predstavenstvo- d00014366
atd atd (úřady, nemocnice, minsterstva...)
Opravdu, všechno samý mlaďoučký managorek :-p

Že v nějaké herní či IT společnosti to bude jinak, je pravda, třeba Facebook nebo Seznam.