Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doručení balíku z UK - Ebay

Dobrý den, nevím do jaké kategorie to zařadit, tak pokud jsem to dal do špatné tak se omlouvám. No věc se má takto. Před týdnem jsem objednal na Ebay produkt z UK. Balík neměl sledovací číslo, jediné co vím je, že to šlo s přepravcem Royal Mail. Poštovné stálo zhruba GBP 2.80. Dnes 30.11.2015 jsem po obědě našel na mé schránce položený balík. Nikdo nevolal, nezvonil, prostě ten kdo mi to dovezl mi to jen položil na schránku protože se to do ní nevešlo. Kdokoliv to mohl ukrást. Proto se chci zeptat, jestli někdo nemá s tím zkušenosti, proč mi to jen tak položily na schránku bez toho, aniž by zazvonily nebo tak. Jelikož očekávám další zásilky ale tentokrát ne z UK ale z Číny tak mám strach, jestli mi to ti kreténi nenechaj zase jen tak na schránce..Popřípadě jak zjistit kdo mi balík doručil. Děkuji za případnou odpověď.

To ale neni "balik", na to nepotrebuje potvrdenie. (aj to postovne svedci o tom ze to nebol balik)
Inac v D je to bezne ze nejaky prepravny kreten mi necha nieco pred dverami, ale tu mi to ani nikto neslohne :)

P.S> v D to je podelene takto: nieco ako "tovar v dopise" je toto https://www.deutschepost.de/de/w/warensendung.html (max. 500g), to sa dava normalne do schranky, neni to balik. Balik je toto http://www.dhl.de/de/paket/pakete-versenden/deutsc hlandweit-versenden/paket.html to sa dorucuje normalne ako balik (do dveri na podpis). Vsimni si aj ten rozdiel v postovnom. V GB neviem ale predpokladam ze to bude podobne.

akú hmotnosť mal balík? do 200g sa to dá poslať/doručiť ako obyčajná listová zásielka,vtedy si ani pošta z toho obvykle nerobí ťažkú hlavu,kam to v konečnom dôsledku pri doručení "pichnú"......možno to dali aj do ruky na doručenie nejakému brigádnikovi,ktorý to mal takisto v podstate na háku,kde to dal,v každom prípade podaj sťažnosť na pošte,v ktorej doručovacom "okruhu" bývaš,na schránku to určite nedali britskí poštári z Royal Mail....

Pokud vím, tak z UK to není Česká pošta. Už jsem se kvůli tomu i (zbytečně) rozčiloval na zákaznické lince. Vozí to nějaká ta třípísmenová firma (GLS nebo něco podobného). Já bych taky daleko raději Českou poštu. Z Číny bez obav, zatím mi došlo všechno, což o EU prohlásit nemohu.

Ne, nemusí to být ČP.
Objednával jsem si žárovky do promítačky z UK a přivezla to GLS a taky to bylo posílané přes RoyalMail... Občas lidi na poštu přijdou s číslem, že je zásilka v ČR a kde jako je. V systému pošty se to nenajde, vždy jde o balíček z UK. Záleží, s kým má tady RoyalMail smlouvu; ČP už dva roky nemá na zásilky monopol.
Stejně tak, když se pošle balík do UK a do Nizozemí, tak to tam nedoručuje jejich pošta (v UK RoyalMail), ale TnT Post...
Zásilky z DE, poslané i přes DHL tady doručuje pošta.
Jako na poštu může jít a stěžovat si, aspoň si na něj do budoucna dají bacha. Ale je dost možné, že to fakt pošta nenesla.

No, nejspíš ti neuniklo, že česká a slovenská pošta jsou od roku 1993 oddělené, takže to na Slovensku může být úplně jinak :-) Čili RoyalMail v CZ může doručovat GLS a na SK třeba pošta a vice versa.
Poštovné mohl mít třeba "v akci" nebo má odesílatel nějakou spešl smlouvu. Třeba - ty pošleš balík z přepážky za 120,- Kč. A myslíš, že třeba alza nebo jiné velké eshopy platí taky 120,- Kč? Ti mají třeba 50,- Kč za balík, protože jich denně na přepravní uzel pošty přivezou kamion... Tak se to i tak vyplatí.

Ale vsimol, ze sme uz rozdeleny, nicmenej tie trhy su tsale velmi podobne a zmluvy budu tiez.
A zlavach samozrejme viem, dokonca viem na aku sumu sa da dostat, ked posielas desiatky balikov denne. Aj z tohoto dovodu uz napriklad ja neposielam solo, ale cez kamosovu firmu, pretoze na baliku usetrim 1-2 eura.

Objednávám velmi často z číny a u menších věcí mi to, co neprojde do schránky, jen hodí přes plot a nechají ležet. Uplný gól je, když mi tento balík hodí přes plot, do schránky mi dají výzvu pro vyzvednutí té zásilky na poště, no a na poště mě pak seřvou, že už tu zásilku mám, tak proč tam lezu (v tom kvantu sledovacích čísel jsem nekotroloval který balík mám a pro který jdu).
Je to podle mě strašně o lidech. Párkrát jsem si jim na poště postěžoval, ať mi to nehází jen tak za plot, že mám poštu po cestě, tak že se pro to klidně zastavím. Ale nic se nevyřešilo, buď jen řekli že tam mají novýho pošťáka, nebo jen že se omlouvají a že se to už nestane. A stává se do teď.