Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dárek-prarodiče-Elektricka deka, bezpečnost?

Mám v plánu koupit prarodičům (přes 80 let) elektrickou vyhřívanou deku, něco takového:

http://elektricke-decky.heureka.cz/gallet-cch120/s pecifikace/#

Má s tím někdo zkušenosti? Funguje to/fakt to zahřeje a především- pokud se bavíme o nových typech a normal ceně, ne nějakém vyloženém šmejdu, jak je na tom deka s bezpečností, nestane se něco?

Když je něco na elektriku, tak to nikdy není úplně bezpečné. Koukal jsem, že se to může prát v pračce, ale IMHO to bude platit jen pro nějaký povlak ne pro celou deku. Taky může kočka překousat šňůru.
Pokud prarodičům je už tolik, ještě bych si to rozmyslel.

To sa strka rovno do elektriky alebo jak? Skusil by som si najst nieco co ma medzi sebou a elektrikou nejake "trafo" (zdroj jak pre notebooky), to je potom bezpecne z hladiska toho ze to nekopne. Ale zhoret to moze aj tak hlavne ak to je nejake cinske, nepouzival by som to moc bez dozoru.