Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měřáky tepla

Ahoj, mám dotaz. Jsem v pronájmu, na topení nemáme žádné měřáky, znamená to, že měření(rozpočítání spotřeby) v domě je: celý barák/počet bytů, nebo existuje i ji ý způsob, který vy to mohl být? Je to stavba z roku 2006. Dík za rady.

na to je snad i nějaká vyhláška, která základní zásady upravuje. většinou to dělají všelijaké "svinské" firmy, které jsou snad dvě a kdoví, kdo za nima stojí. správa domu by tohle měla vědět. obecně jsou skoro všude měřáky, tam kde nejsou, tak se s nima prostě nepočítá. nerozpočítává se to jenom podle plochy, případně počtu osob, ale i jiných věcí. jsou na to různé koeficienty a záleží i na typu topení, poloze bytu, způsobu rozvodu tepla apd. tohle by měla vědět firma, která dělá správu a rozúčtovává teplo. pokud to neví, měli by odkázat na firmu, která dělá odpočet, respektive rozpočet tepla. mimochodem, podle mě je to všechno v zásadě vo*eb, kterým se v tom udělá akurát zmatek a zakryje se to, že dodavatel tepla si vždy a za každých okolností mastí kapsu a rozpočte se to mezi nájemníky nebo majitele. rozpočítávání slouží jenom k tomu, jak se o to rozdělí, úspora se nikde neprojeví jako celek, dodavatel si vždy účtuje všechno vyrobené teplo. a je v jeho zájmu ho vyrábět hodně, protože z každého joulu má peníz a fixní náklady pořád stejné a poměrně velké...