Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač vs rodičia

Ahojte, mám 15 rokov a som chlapec.Rodičia mi dávajú zákaz na počítač za každú hovadinu .(dnes som dostal zákaz za to že som nevypol predlžovák).V škole mám samé jednotky.Samozrejme keď prinesiem 2 dvojky tak je to na zákaz.Za jednotku ma nepochvália.Chodil som často vonku na korčuliach samozrejme po prázdninách mi ich zhabali a teraz mi vyčítajú prečo nechodím von. Čo mám robiť?

Mě celkově příjdou nesmyslné ty zákazy na pc apod...
Spíš to má podle mého opačný efekt, dítěti je pak počítač velice vzácný a o to víc touží po tom si na něj jít něco zahrát atd...Nepřemýšlí celý den o ničem jiném jak o té jedné hodině si budou moct něco zahrát. A potom když dosáhnou věku, kdy jim rodiče počítač zakazovat nebudou tak budou u toho o to víc sedět.
Dříve moji spolužáci měli to stejné, na pc max 1 hod denně. A v době když už měli věk na to zákazy zrušit tak u toho seděli "od rána do rána". A tak několik let.

Já si mohl vždy jít na pc kdy jsem chtěl a být na něm taky jak dlouho jsem chtěl. A o to víc mě PC omrzel. Samozřejmě jsem měl dny/noci, které jsem celé komplet strávil tím, že jsem hrál nějakou zajímavou hru.
Teď už několik let mě hry netáhnou vůbec, zhruba od 18 let mě přestali úplně bavit, samotného mě to štve, protože rád vzpomínám na doby kdy jsem hrával třeba Gothic 1,2,3. Oblivion. World of Warcraft-Vanilla/TBC. A neskutečně mě to bavilo, strašně rád bych si opět po dlouhých zimních večerech něco zahrál a zapomněl tak na starosti v práci atd...
Ale prostě nejde to, nevydržím u hry sedět ani půl hodiny. Buď to je tím, že co hra to zmetek a kvalitních propracovaných her je jak šafránu. Nebo už na to prostě nemám věk.

Ale určitě nikdy nebudu mým dětem někdy omezovat dobu ozáření od PC, teda zas to nesmí být nějaký extrém.

Toto je silně individuální. Máme v rodině příbuzné,od malička (6 - 7 let) neměly jejich děti omezován přístup k PC .... uběhlo 14 let a při návštěvě jsou už dospělé děti jen doma a u PC prosedí veškerý čas. Tady už není možná jakákoliv domluva. Proto s omezením u dětí i drastickým já zase naopak souhlasím. Opravdu je to pro jejich dobro. Vím,že to nikdo nepochopí a dostanu přednášku o rozvíjení osobnosti a zvykání si na IT techniku. Ti,kteří se s tím setkali,tak uznají,že je to stejný zlozvyk jako kouření,nebo drogy. Ozáření od PC ?? To slyším poprvé.