Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Škola

Zdravim lidi je mi 15 let a chci se dostat na obor automechanik jenže teď budu mít v pololetí v 9.třídě asi pět 4 vadí to nebo mě tam vezmou ? Předem díky moc

Dnes by automechanik uz mal byt nielen zrucny v praci so zelezom, ale hlavne co sa tyka elektroniky. Problemom dnesnych servisov (aj znackovych) je totizto diagnostika a vseobecne elektrika, servisy nemaju prepracovane knowledge base, nic medzi sebou nezdielaju, takze potom ich vidis len krcit plecami, ze my nevieme co vasemu autu je, takuto chybu sme este nevideli a pod.

Ten maturitní je autotronik, tedy ten, co se vrtá v elektroinstalaci auta, takže ti vymění čidlo na ABS, až ti to ten tříletej urve při výměně brzdovýho kotouča.
Dodělat maturitu si může i po tom tříletým oboru, uvidí, jak se na to bude na to cítit. Akorát to bude stát rok studia navíc, na druhou stranu získá další znalosti nástavbovým studiem.

Ovšem pokud někde nastoupí, pak na to nemusí již mít čas. Lépe hned než se pokoušet později. Že by na nějaké nadstavbě při zaměstnání získal něco navíc, to poněkud pochybuji. Další věc je uplatnění na trhu práce, po základním vzdělání jsou na tom nejhůře právě jen vyučení. Ono stejně důležité je získat praxi, v dílně na učňáku se naučí tak základy.

Ta nastavba se dá dělat hned po ukončení tříletýho studia, dost často tu nadstavbu nabízí přímo ta samá škola. Obvykle to bývá trochu jiný zaměření, např. něco z ekonomie, ale to se budoucímu živnostníkovi může hodit. Nadstavbu nemusí dělat při zaměstnání, bývá to i denní studium, ovšem záleží na rodinném zázemí, zda jsou rodiče ochotni investovat do jeho dalšího vzdělání (a jen opravdoví sobci by nebyli).
Zas tak černě bych to neviděl, že bez maturity nemá šanci. Hodně záleží na tom, kde by hledal práci. Do kovovýroby má větší šanci automechanik, než student obchodní akademie.
Že praxe ukáže, tak o tom bez debat. Potkal jsem nedávno čerstvýho absolventa elektrooboru. V rozvodné skříni od výrobního stroje poznal akorát jističe. Jak změnit směr otáček třífázovýho motoru - nula bodů.

Určite to skús, tiež som mal na ZŠ takého spolužiaka, čo mal väčšinou štvorky trojky na vysvedčení, všetci ho mali za debila,nevedel sa poriadne vyjadrovať ani čítať nahlas, smiali sme sa mu, ale zato pracant a kutil to bol veľký, vždy niečo majstroval, všetko vedel opraviť. On mal hneď jasno, že chce ísť za automechanika, len tiež ho tam v deviatom ročníku nezobrali na prvý krát kvôli známkam, vtedy bol z toho dosť sklamaný a aj mi ho bolo ľúto, lebo som si nevedel predstaviť lepšieho adepta na tú školu ako jeho, nuž známky nepustili. Ale nakoniec ho tam predsa len zobrali na odvolanie.
Žije sa mu ale teraz relatívne dobre, ešte keď som bol tretiak na gymnáziu, on už vlastnil 2 autá, aj keď ojazdené, ale predsa. Frajerke kupoval na minulé vianoce najnovší iphone, to si ja také niečo ako vysokoškolák skôr intelektuálneho zamerania nebudem môcť ešte dlho dovoliť.

Inak na fyzike mal tiež tuším štvorku, možno trojku, ale to zas neznamená, že v stredoškolskej musíš mať problém, predsa len je to o niečom úplne inom.

U té fyziky - záleží na tom, zda ji chápe. Já měl na střední škole z fyziky taky nakonec za 4 na vysvědčení, ale odmaturoval jsem z ní s prstem v nose za 2. Prostě jsem se jen nenaučil těch pár vzorečeků na písemky a nikdy neotevřel doma učebnici, přičemž před maturitou si ty učebnice stačilo jen přečíst. Fyzika je logická věda s pevně danými pravidly.