Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou zbraň zvolit pro zábavu

Ahoj,

chtěl bych si koupit zbraň na zábavu, jen tak pro sřelbu. Kdysi jsem vlastnil několik zbraní, od čínana manuálky a terče. Teď mě to ve 20 letech zase popadlo a chtěl bych něco střílet. Ale nevím co koupit. Nevyzná se někdo? Jsem z Prahy, mám i chaluipu, ale tam se poslední dobou kvůli práci vůbec nedostanu a když už, tak je návštěva a tak. Nejradší bych volil vzduchovku, ale ta mi je v Praze k ničemu a čekat se mi x měsíců než se dostanu na chatu taky nechce. Hrozně se mi líbí i plynovky, že jsou reálně zpracované, ale to samé a na terč si ani nezastřílím.

Tak jediné co připadá v úvahu je asi zbran na airsoft. Plynovka nebo elektrika a kde případně koupit? S tou můžu střílet i doma do terče. A jaká je případně údržba plynovky? Nesmí se střílet v zimě pod 10 stupnu jsem četl apod.Díky.

loading...

Na stejnou vzdálenost ca s pistole jsem trefil hned stříleli jsme teda na plechovky, z luku (toho středověkýho) to bylo jinde zase jsem se z tý vzdálenosti (větší terč) netrefil vůbec, ale nejen já ale i ca 15 dalších kdežto z kuše se trefil každej snad na poprvé a opakovaně.

Problem je, ze s tim "stredovekym" lukem nemuzes strilet jak z pistole, jelikoz tetivu mas v ose luke a sip mas opreny "na boku" luku. Tusim, ze u tech luku je to kompenzovano "krivymi" sipy, ktere tuto odchylku do jiste miry kompenzuji, ale jestli jste to meli jen takovou zkusebni hracku, tak jste meli asi jen obyc sipy.
Kazdopadne strelba z luku je mnohem narocnejsi nez pouhe "ukazovani na terc pistoli".

Asi jsi prehledl ty uvozovky. Ale v porovnani s lukem je obycejna pistole v zakladu jen ukazat na terc a pohnout prstem. Vse co u luku musis delat fyzicky/technicky ti pistole zaridi strelnym prachem a mechanikou.
A co se odbornosti tyce, zbrojni prukaz nemam, ale osobne jsem si vyzkousel vice zbrani nez zna bezny Lojza von CoD jen z doslechu.

Pokaždé se nestrefí ani "hickok", každý továrně vyrobený náboj i v jednom balení se trošičku od sebe liší (tolerance, pochopitelně). Luk je to samé, nehledě na naprosto odlišnou
balistiku.
Mimochodem, jak v Praze bude střílet z luku, to bych rád viděl. To už by snad byla snesitelnější návštěva nějaké veřejné střelnice, to snad v Praze mají.

Nejlepší házet nože/sekery,hvězdice na terč,mám i kuš ale šípy jsou drahý a chodit furt pro ně o ničem.Zbraň na airsoft/vzduchovka proč ne ovšem plynovka ti je absolutně k ničemu to nevím jak se s ní chceš zabavit.:-) (a jestli myslíš plynovku na sebeobranu tak je úplně k ničemu akorát tě kdokoliv může odprásknout v domění že máš ostrou zbraň v ruce,jinak ty plynovky pod 4000 jsou většinou šmejdy co se ti po roce rozsypou,střílet můžeš i v zimě co si čet je blbost,údržba jak u klasický zbraně)

Ano u těch levnejch klumpů kde je ani ne milimetrová ocelová(či co to je) trubička vsazená do litiny,tam se ti to rozsype klidně i v létě při pár výstřelech to se ovšem netýká kvalitních výrobců kde je železná hlaveň tam nemá co kde prasknout.:-) Ono na blbnutí je stejně pořád nejlepší vzduchovka a ty co se dneska prodávaj maj sílu jak prase oproti těm starým.....(luk s tím se musí hodně umět střílet aby si s ním zablbnul na terč,kdežto kuše,vzduchovka atd je pro každýho....)

Jako nevím měl jsem v rukou pár modelů kolem 5000+ zpracování/kvalita jak ostrá,pak ty italský šmejdy 1500+ kde u automatu se mě při vystřelování světlice roztrhla hlaveň a zaryla do betonu u hospody,dostat to někdo do hlavy tak je poněm,pak jsem měl kdysi kolt tam se po vystřílení pár prasečáků strhnul uvniř otáčeč bubínku,tohle se ti u dražších modelů nestane.Navíc jako zbraň jsou úplně k hov... pokud netrefíš přímo do hlavy z určitý vzdálenosti,jsou dobrý tak na Silvestra k střílení rachejtlí,ale zase než tyhle drahý modely ,tak se prodávaj za podobnou cenu už perkusky předovky a ty jsou bez zbrojáku a je to skutečná zbraň na kule....např

Díky za odpovědi. Jen abych upřesnil. Oni jsou plynovky jak airsoftové, tak klasické pistole plynovky, co střílí jen světlice. Jakjsem psal, asi bude nejlepší nějaká ta airsoft, dají se sehnat slušné kolem 3 000 Kč a asi spíše plynovou, co myslíte? Kdybych měl možnost kde střílet, koupil bych vzduchovku a je to. Ale jsem v Praze a na chalupu se dostanu málokdy, airsoftkou můžu střílet klidně i doma, ale vzduchovkou asi ne, stejně to platí třeba i pro luk a kuš.