Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Syn, který užívá vaperizaci.

Dobrý den,

Mám takový velký problém, můj syn, kterému je 14 let, když měl odpolední vyučování tak jsem ho viděl jak dělá něco s elektronickou cigaretou.
Nevím, jaké následky by mohl mýt kdyby to nadále používál. Ještě jsem s ním o tom nemluvil, ale nevím
jestli to vůbec je nějak škodlivé, také se bojím, že by mohl přejít na cigarety.

Poraďte mi jestli je to nějak škodlivé, zjištoval jsem si také, že se do toho dává nějaká toxická tekutina.

Také se obávám, že si tu věc koupí. Většinu věcí si kupuje již za své peníze.

loading...

Náplně budou různé, se složením poradí leda výrobce.

Vůbec bych se neobával, že přejde na normální cigarety, byla by to imho ta samá blbost, jako přejít z nealka na klasické pivo.

Ve 14 letech je naprosot normální objevovat takové věci. Geronti budou tvrdit, že to tak není, ale nevěřte jim, byli ještě horší.

To kazda rada draha. Vubec to neni o to, jestli a jak moc je e-cigo skodlivy(podle me je skodlivy, byt podstatne min jak klasika. A v kazdym pripade je stejne navykovy jako klasika(pokud teda netaha naplne bez nikotinu, to bychom byli nekde u tematu zvykani zvykacek)). Cely to je otazka vychovnyho postoje. Ted kouri e-cigo, urcite ochutna(l) i klasicky, za rok se ozere a, pokud se tak jiz nestalo, i nejakyho jointa vykouri, casem si mozna i neco nosem ci zaludkem prozene. Neni to o tom, jestli se to stane. Stane se to. Otazka je, jak se k tomu jako rodic postavit a jak na to potomka pripravit, aby nasledky byli co nejmensi. A tady kazda rada draha, sam mam nejaky plany jak na to pujdu, ale jestli na to pujdu dobre, to zjistime tak za 25 let.

Do náplní pro elektronické cigarety se dává nikotin. A nikotin je jed. E-cigareta je zdravá alternativa klasického kouření. Riziko je v tom, že nezodpovědné používání může vést k předávkování nikotinem, či dokonce k prohloubení závislosti.

Já sám elektronickou cigaretu používám už asi 8 let. Přešel jsem z normálních cigaret zejména ze zdravotních a finančních důvodů.

Kouřil jsem krabičku denně, o víkendu když se šlo někam, tak i víc. Při cenně cca 80 Kč za krabičku, jsem prokouřil zhruba 30 tisíc Kč za rok..

E-cigaret jsem měl už také víc, pořizovací cena byla obvykle mezi 800 - 1500 Kč. To je ale v podstatě jednorázová investice. Náplň za 400Kč (100ml, český výrobce) mi vydrží tak na 2-3 měsíce. Musí se taky kupovat nová žhavící hlava (cívka), která náplň přeměňuje na dým. Mě vyjde jedna na 70 Kč a vydrží cca měsíc a půl, správným používáním a údržbou lze životnost významně prodloužit. Takže pokud nebudu počítat pořizovací náklady, tak provoz e-cigarety mě vyjde když moc, tak na cca 2500 na rok (kolega v práci tolik prokouří v cigaretách za měsíc).

prejsť zo zdravotných dôvodov z bežných cigariet na e-cigaretu je rovnaké ako narkoman,ktorý prejde z heroinu na metadon,jediný pozitívny efekt je finančný...keď uvážime ,že náplne do e-cigariet sú roztokom nikotínu v glykoloch,ktoré sa na žhavítku menia na vodnú paru nasýtenú nikotínom,je velmi otázne,čo užívatel e-cigarety vdychuje a vylučuje do okolia,žiadna chemická reakcia v realite neprebieha úplne ideálne......a nikotín sám o sebe tiež nijako zdraviu neprospieva a takisto osobne nesúhlasím s tvrdením,ktoré sa objavuje na krabičkách,že tabakový dym obsahuje viac ako 70 látok,ktoré preukázatelne spôsobujú rakovinu,ak by to platilo doslovne,každý fajčiar by musel mať v určitom okamihu života rakovinu,a to je v realite nezmysel,takisto by to asi štátna ekonomika ťažko rozdýchavala,keby všetci naraz prestali fajčiť a konzumovať alkohol....

Souhlasím s většinou napsaného. Nicméně alespoň v mém případě se na mém zdraví velmi znatelně a pozitivně projevil přechod z klasických cigaret na elektronickou.

Většina dosud provedených studií na téma škodlivosti e-cigaret vychází pozitivně (až na těch několik, které si zaplatil tabákový lobing). Všem známým - kuřákům doporučuji přechod na e-cigaretu, ale za nějakého zatvrzelého propagátora se nepovažuji. Na všem určitě existuje nějaké to ale.. Elektronické cigarety jsou tu v porovnání s tabákem velmi krátkou dobu, takže jejich skutečný dopad na zdraví ukáže až čas.

Radsej nepouzivat ani elektricku cigaretu. Mam znameho, ktory ju pouziva a proste nedokaze prestat. Je to uplne rovnaka zavislost ako pri beznych cigaretach. Mozno je o maly kusok menej skodliva ako normalna cigareta, ale to je to z kaluze do blata.

Jsem to samé, přestal jsem před 6 lety hulit analog (krabičku denně) a přešel jsem na digitál. Ze začátku jsem hledal tu správnou příchuť, tak ty náklady byly vyšší, ale pořád to byla dost významná úspora proti klasice. Teď jsem si koupil po delší době sadu za 400 na ebay, žhavící cívka mě vyjde asi na 12 korun a vydrží mi 3 týdny. Pak ji vypálím a jedu dalších 7-10 dní. Náplně beru 100ml Imperia za 300, prohulím 2ml denně, takže mi vydrží skoro 2 měsíce. Dá se říct, že denně prohulím asi 10 korun. Přestal jsem kašlat, dobře se mi dýchá, zlepšil se mi čich a neotravuju okolí smradem. Klasické cigarety mi smrdí a když mám být někde v zakouřeným prostředí, tak mě z toho za chvíli pálí oči. Tož tak...

Vzhledem k tomu, že vapor má i svůj šampionát bude to náročný synovi rozmluvit, aby to nedělal, vapor marketing je prolezlý skrz internet. Záleží v jaké tlupě vyrůstá, jestli to jsou jen frikulínští zkoušeči, tak toho určitě po nějaké době nechají, a nebo jsou to už začínající kuřáci s kuřáckými vzory v rodině, ve svém okolí. watch