Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce pekař / dotaz

Dobrý večer, chtěl bych jen znát pravdu. O rok vycházím ze základní školy, a chci se stát pekařem. Na netu jsem četl že můžu mít jen základný vzdělání, a někde se zase píše že je nutno i středoškolské. Tak kde je pravda? Vezmou mě i bez středoškolského vzdělání?

Vezmou mě i bez středoškolského vzdělání?

To záleží asi na konkrétní firmě, jaké má požadavky, ne?

Záleží taky, co si představuješ pod pojmem "pekař". Pokud nějaká pomocná práce za minimální mzdu v pekárně, pak asi základka stačí. Pokud chceš třeba jednou dělat v té pekárně nějakého výš postaveného pracovníka, než podavače válečku a nosiče krabic, nebylo by od věci si udělat učňák v oboru. Neplnoletej, bez praxe, bez vzdělání... To bude tak minimální mzda, pokud tě vůbec někde vezmou.

Zrovna před týdnem jsem vezl do takové malé pekárny 125 pytlů mouky po 50kg/pytel.
Měl jsem přísný zákaz na to šahat, nemám zdravotní průkaz asi pro to...Tak jsem přijel k pekárně, otevřel auto a chudák kluk pekařská co měl 60kg i s postelí tahal všechny ty pytle do pekárny sám. Po složení mi nebyl schopen ani podepsat papíry.
Dělej si větší cíle, pekař nebo nějakej ten pomocnej pracovník v pekárně můžeš být vždy na to ti většinou stačí zdravotní průkaz a základka. Když dostaneš desítku čistého můžeš být rád. Vyžiješ nějak slušně s tím? Mít v 8 třídě takový cíl není moc dobré.