Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem NASA : Mezinárodní tým astronomu objevil novou sluneční soustavu. Nova exoplaneta GJ 357 d

[h2]Nova exoplaneta GJ 357 d[/h2]

- Mezinárodní tým astronomu objevil novou sluneční soustavu. Odhaluje několik planet, z nichž jedna je potenciálně obyvatelná. Jeji jméno? GJ 357 d.
[87622-ilustracni-obrazek-png]
Exoplaneta (tzv extrasolární planeta) GJ 357 d ma hlavne veskerou pozornost díky svým vlastnostem. Vědci se domnívají, že pro tuto planetu jsou spojeny určité zakladní podmínky pro život.
- Informace ze satelitu [TESS] odhalují telurovou planetu, jejíž velikost je srovnatelná s velikostí Země a která má průměrnou teplotu umožňující existenci tekuté vody. Tento poslední bod je nezbytným prvkem a považuje se za nezbytný pro rozvoj života, jak jej známe.
[87621-g357-png]
"GJ 357 d" se vyvíjí v oblasti ne příliš blízko nebo příliš daleko od své hvězdy, takže jeho teplota je kolem -50 stupňů. Pokud je teoreticky chladno, je docela možné, že hustá atmosféra může hrát roli skleníkového efektu. V tomto bodě vysvětluje Diana Kossakowski z Astronomického institutu Maxe Plancka v Heidelbergu v Německu

„ GJ 357 d se nachází na periferii obyvatelné zóny své hvězdy, kde z její hvězdy dostává přibližně stejné množství hvězdné energie jako Slunce.
- Pokud má planeta hustou atmosféru, která bude vyžadovat další studium, mohla by zachytit dostatek tepla pro zahřátí planety a ponechat tekutou vodu na povrchu. "

- Tento objev je velmi zajímavý, ale vyžaduje potvrzení. Detekce GJ 357d byla provedena tzv. Metodou „radiální rychlosti“. Spočívá v sledování a pozorování vývoje světla emitovaného hvězdou GJ 357 za účelem nalezení jakýchkoli barevných změn způsobených přítomností impozantního nebeského objektu, jako je planeta na oběžné dráze.
Vědci nyní doufají, že budou schopni sledovat GJ 257d pomocí *tranzitní techniky. To vždy spočívá v pozorování vývoje hvězdy GJ 357, ale v naději, že planeta projde před touto poslední. Poté bude možné potvrdit jeho velikost, hustotu a složení.
*transitni techniky : Způsoby detekce exoplanet : https://cs.qwerty.wiki/wiki/Methods_of_detecting_exoplanets

Zdroj "Nasa" : https://www.nasa.gov/feature/goddard/2019/confirmation-of-toasty-tess-planet-leads-to-surprising-find-of-promising-world

Komentář k aktualite

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality