Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co pro lepší "tečení" krve?

Pokud jdu na odběr krve, zažívám ohromné problémy. Je fakt, že v obavách, že to zase nepůjde, mi hlesne tlak někde k nula na nula a žíly se schovají ke kostem, ale nakonec sestřičky vždy nějakou najdou, kam se dá píchnout. To je bohužel vše. Žíla je napíchnutá, ale tečení do zkumavky se nekoná :-|

Tak se to zkouší znova, na jiném místě. A zase znova. Nakonec, v leže, při zvednutých nohách, kdy mám ruku svěšenou z těch ordinačních már svěšenou dolů a sestřička při odběru dřepí na bobku, něco málo nateče. Odcházím oflastrovaný jak válečný hrdina/invalida z lazaretu, oddychne si i perzonál ordinace, který by za tu dobu udělal dalších x odběrů.

Samozřejmě odpoledne, večer, v noci před odběrem piju hodně vody, ráno taky, ale nepomáhá to. Prý(?) by pomohlo těsně před odběrem mít ruce nahřáté ponořením do horké vody, to si nějak nedovedu v podmínkách ordinací představit.

Na vině bude velmi pravděpodobně i psyché, když dopředu tuším, že to zase bude komédie..

Zlatá gastroenterologie a kolonoskopie dohromady, podle toho! ]:(

Co bych tak ještě mohl zkusit?

Dát nahoru na paži manžetu na měření tlaku krve.
Natlakovat. Když při upouštění tlaku z manžety je cítit tep, je vhodný okamžik na odběr. Znamená to, že tlak krve v tepnách právě přemůže tlak v manžetě a ještě jsou zaškrceny žíly a tím se natlakují. V ruce je to cítit.
Lepší je klasický tlakoměr než elektronický. U klasického lze upouštění ve správném okamžiku zastavit.