Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Názor na tetování

Zdravím.
Zajímají mne vaše názory na tetování. Uvažuji o nějakém, tak mě zajímá jak je tetování bráno u ostaních.
Mě se většinou líbí, pokud to není taková ta domácí výroba, nebo ho člověk nemá po celém těle.

Normálne tetovanie áno, no pokiaľ je to už po celom tele asi ne :D tiež sa mi nepáči veľa malých tetovaný a každé o niečom inom .
A pokial máte 1-2 tetovanie alebo 1 celú ruku a pod v jednej tématike je to aj pekné no viac asi ne.

To že by to prekážalo v zamestanní je už blbosť. Osobne čo mám v práci group lídrov tak asi každý jeden mám nejaké to tetovanie :D dokonca aj prezident firmy :)
Samozrejme záleží v akých kruhoch sa chceš pohybovať zas nie všade to môžu tolerovať aj keď takýchto kruhov zamestnaný je čím ďalej tým menej :)

V kruhu popelářů to bude jedno. V bance určitě ne.
Rozhodovací pravomoci mají obvykle starší lidé a ti zastávají k tetování obecně konzervativnější (=odmítavější) názor než mlaďoši ze školy.

Píšu o viditelném tetování. Pokud si někdo vytetuje na zadek "prcinka jen pro tebe", je to asi jedno.

Nesuď pokud nevíš,...

Dělám v bance mám víc tetování a dokonce většina z nich je viditelná, vadí to někomu? Ne. Dokonce mám tunel v uchu, piercingy ve rtech i tak to nikomu nevadí a jsem rád, že na mojí pobočku nechodí lidi jako ty ;)

Jen čekám těch pár let, kdy tahle generace "vymizí" a konečně i u nás v ČR se posuneme tam, kde ostatní státy po celé Evropě/Americe jsou už několik desítek let. Tam kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

Ale co, ono od padesátníka co mu klepe zubatá na branku se nedá nic jinýho čekat než brečet nad tím že má někdo kérku a dělá v bance ;p

Add) ještě dodám, že jsem rád, jak píšeš, že rozhodovací pravomoci už dávno nemají starší lidé, starší lidé jsou odkázání BOHUDÍK na mladší. Teda alespoň ve vyspělejších firmách,..

Dělám v bance mám víc tetování a dokonce většina z nich je viditelná, vadí to někomu? Ne. Dokonce mám tunel v uchu, piercingy ve rtech i tak to nikomu nevadí a jsem rád, že na mojí pobočku nechodí lidi jako ty

A co tam děláš? Zalezlý v IT oddělení v podzemí?
Za poslední tři roky jsem navštívil asi 150 poboček bank v celé ČR (je to mé zaměstnání) a pracovníka/ci za přepážkou s tetováním jsem nikde neviděl.

Tam kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

Omyl. Tam se řeší, jestli dodržuje tzv. dress code (česky, jestli má kravatu a tesil - co má v hlavě jim je fuk) a mám dojem, že viditelné tetování zrovna dress code v bance na přepážce porušuje.

Zakázáno je veškeré tetování, piercingy nebo kotníkové řetízky, protože "už nejsou módní a nevyjadřují profesionalitu"

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/svetova-ekonom ika/dress-code-dle-banky-zakaz-cibule-i-cervene-po dprsenky/r~i:article:685953/

...kde se neřeší, jestli má někdo pokérovanou ruku, obličej nebo klidně celý tělo, ale řeší se jen to co má ten člověk v hlavě a jak myslí...

S tímhle souhlasím, ale přijde mi zbytečný ten postoj ke starší generaci.
Prostě má jiný názor a tečka, můžeme s ním diskutovat a nesouhlasit, ale řečí o zubaté mi přijdou opravdu hloupé.

Takže je tedy možné, že v té tvé bance běžně za přepážkou potkám týpka jako na obrázku, co nahoře postnul prasak?
To určitě :-) Možná tak v nějaké zablešené záložně, orientované na rychlé půjčky sociálně slabým.

Jinak, padesát mi bylo už docela dávno. A plakat nad pokérovanými jedinci v bance nemusím, nikdy jsem tam takového nepotkal. Zajeď se někdy podívat do City nebo na Wall Street, třeba budeš překvapen, že i tamní bankéři jsou neakční konzervy.

Samozřejmě souhlasím s tím, že se jedná o předsudek, že tohle by rozhodovat nemělo. Jenže pomalovaní a procvokovaní prostě u (značné) části populace vzbuzují pocit neserióznosti. Banka si tohle IMHO dovolit nemůže, viz kontrolní otázka:
..kdo dá bance více vydělat? Odredovaný vagabund, který vylezl ze školy a žádající o kontokorent, kterému podobný zjev za překážkou vadit nebude - nebo (po dvaceti letech podnikání) pán v letech, žádající si o rady, kam a jak umístit momentálně nepotřebných 5 mio Kč? Jasně, může to být naopak, bohatý mlaďoch a chudý skorosenior. Sám asi tušíš, co je pravděpodobnější.

K poslednímu odstavečku nemám co dodat.

http://www.kb.cz/cs/o-bance/o-nas/vedeni-spolecnos ti.shtml
https://www.csob.cz/portal/o-csob/o-csob-a-kbc/spr ava-a-rizeni-csob
http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/predstavenstvo- d00014366
atd atd (úřady, nemocnice, minsterstva...)
Opravdu, všechno samý mlaďoučký managorek :-p

Že v nějaké herní či IT společnosti to bude jinak, je pravda, třeba Facebook nebo Seznam.