Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pocení

Zdravím, je mi 16 a pocení mi celkem znepříjemňuje život...začalo to asi ve 13 letech kdy se mi začalo potit podpaží, na které nepomáhají žádné antiperspiranty, ale to by tolik nevadilo, jako se mi před rokem začaly strašně potit záda...nemusím nic dělat, stačí když vyjdu ven před dům a už je dost cítit, že je mám mokré...může to být pubertou (popř. zmizí to s koncem puberty?) nebo něčím jiným?

Já jsem byl později vždy cítit, i když jsem se pečlivě navoněl deodorantem ve spreji (několik druhů značek) a stejně jsem byl vždy cítit potem, po použití tuhého (pevný na natírání) deodorantu jsem zatím neměl problém NIKDY, ať ze mě leje jak chce, nikdy nesmrdím- třeba to pomůže :) zkoušel jsi tuhý?
btw dneska síla extrém, hodku na dálnici stojíme v buse v zácpě zrovna nejvíc stupňů, já za sklem u vokna.. no takhle ze mě ještě neteklo, mokrej všude, kapky z čela z ruk, orosenej jak po dešti a sténě jsem nebyl cítit a hned do sprchy!

Antiperspirant též používám, rozhodně to omezí smrad pižma. Jeden superpižmoň v MHD udělá radost celé posádce.
Oholit se v podpaží není jen o estetice, ale je to i praktický - jednak stačí menší množství antiperspirantu, druhak je to i pohodlnější. Dlouhý chlupy za letních hiců mi až vydržely kůži v podpaží. Že to estetičtěji vypadá, je další výhoda.
Docela by mě zajímalo, proč zrovna v těchto místech na člověku nechala tak dlouhý chlupy, v místech, který má člověk na svým povrchu dobře chráněný a prakticky i zahřívaný.

A co treba ze jsou vousy ze stejneho duvodu jako vlasy? Tedy na zahrati? :) Ono s plnovousem ti opravdu mene mrzne tvar v zime, nez kdyz se oholis. A protoze tvar nemame ve zvyku si oblekat, priroda nam tuto ochranu nechala, na rozdil od srsti. Ale to jen tak odhaduju :)

A proc jsme chlupati v podpazi a na prirozeni? Mozna kvuli odvadeni potu...ale zaroven to jsou zrovna mista, kde krome klasickych potnich zlaz, ktere mame po celej tele jsou i apokrinní zlazy, ktere produkuji onen pach. A moje teorie zni, ze prave proto nam zustaly chlupy v podpazi a na prirozeni, kvuli temto pachovym zlazam. Dneska je pach sice nezadouci, ale u nasich predku hral jiste vetsi roli. Ostatne i pro vsechny ostatni savce pach hraje vyznamnou roli a to od mnozeni az po preziti. Takze si dovolim tvrdit, ze nam chlupy zustaly kvuli sireni pachu. Ale jak rikam, to jsem si ted vymyslel :D Ale proc by byli chlupy zrovna jen tam, kde mame apokrinni zlazy? Na nahody neverim.