Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Cesta autem do Vídně?

Ahoj všem.

Chtěl bych se na otočku ( ráno tam a asi večer zpět ) podívat do Vídně.
Trasu předpokládám ... Mikulov ... Poysdorf ... Vídeň.

Ví někdo:
1) jak je to s parkováním ve Vídni?
2) mají Rakušáci jen 1 denní dálniční známku?
2b) stačí jen dálniční známka nebo je potřeba mít nachystanou hrst drobných na dálnici?
3) nějaké rozumné pojištění na poruchu auta na 1 - 2 dny?

Nepředpokládám, že se někdo bude namáhat a googlit. Anglicky umím jen pozdravit a německy ani to ne, takže weby psané cizím jazykem mi nepomohou. Nicméně pokud někdo občas do Vídně jezdí, odpoví mi z placu bez hledání.
Díky všem.

pokud máš dálniční známku, tak jakmile v Rakousku najedeš na dálnici, tak z ní prakticky sjedeš až ve Vídni.

Osobně doporučuju najít si parkování předem, a to někde na okraji Vídně (nevím kam jedeš) a dále se dopravovat U-bahn a "Strossn'bahn" (tramvaj) - dá se koupit celodenní přestupní jízdenka: http://pc.poradna.net/q/view/1441904-parkovani-o-v ikendu-ve-vidni-google-zklamal?page=r1442041#r1442 041

edit: např. zde: garage-2-426.html cena na celý den je 21€

Nebo zajet na parkoviště u Metra (stejná firma jako Makro v Česku) do Langenzersdorfu, což je jen malá zajížďka (pár km) při cestě do Vídně, pojedeš-li po Brünner Strasse.

jXon

Těch super-hyper je tam více, parkování by mělo být zdarma. Vedle je autobusová zastávka, pojedeš po Prager Strasse přes Floridsdorf do centra

Jízdenky: http://www.wien.info/cs/travel-info/to-and-around/ public-transport