Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Matka mě nenávidí

Dobrý den. Je mi 16 a půl a mám problém. Moje vlastní matka mě nenávidí. Mám dvě straší sestry, obě dvě na vysoké, a jednu mladší, co půjde do druhé třídy. Všechny tři miluje, ale já mám pocit, že mě nenávidí. Ponižuje mě a naočkovala proti mě i sestry. Ty mě bijou a dokonce i sedmiletá sestra mě může bít, ale já ne. Chci se zeptat jak to má vyřešit? Chci, aby mě měla ráda, ale nejde to. Pomáhám ji a vím, že nemáme moc peněz, takže ani nežádám drahé dárky a nevadí mi, že nemám kapesné. Jde mi o to, že mě nesnáší. Dostala jsem od starší sestry starý notebook a pokaždé když chci na něj jít, tak mi musí napsat heslo, protože já ho neznám. Dokonce to dospělo i k tomu, že si mi prohlíží moje chaty na facebooku. Někdy mám chuť se zabít, opravdu. Často brečím, protože mi je líto, že se takto ke mě všichni chovají a ona mě potom bije ještě víc. Jdu v září na střední školu a ona řekla, že se mnou nepůjde. Ano možná si myslíte, že to není nutné, ale všechny mé kamarádky doprovodí jejich rodiče! Dokonce se mnou nešla ani k příjmačkám. V té škole jsem byla jenom jednou a pořádně neznám cestu, ale ona řekla, že jí to nezajímá a že si cestu najdu. Prosím, pomozte mi :'(

Je ti 16 a půl, už jsi skoro dospělá. Nějaký vodění za ručicku? Tss. Heslo na facebook si změň. Brečení ti nepomůže, choď do školy, na brigády a trav doma co nejmíň času. Vyhneš se konflikntům. Až ti bude 18, najdeš si spolubydlící a odstěhuješ se. Vyřešeno ;-)
Ps. Tenhle dotaz příště raději na www.zpovednice.cz, tam bude spoustu dětí s podobnými problémy ve tvém věku :-)

Spíš chce, aby ji měla matka sestry rádi ne se od nich dostat, my samozřejmě neznáme okolnosti, ale vypadá to, že holka za nic nemůže a matka je ta špatná..- potom s tím ale nic nenadělá a měla by chtít být s ní co nejmíň, což je tvoje řešení. Vím, že některý rodiče sou strašní a nepochopitelně zlí a některý děti sou hrozní chudáci. Ale když je rodiče nesnáší (ať už mají třeba problém v hlavě, komplexy) tak se to těžko změní.

Heslo na notebook sa da odkukat, pripadne ak to je heslo len do Win a ne do BIOSu, tak si ten notebook obnov na vyrobny stav, a ziadne heslo do win tam potom nebude. Das si vlastne heslo do windows alebo rovno do BIOSu a nikto ti nic nebude pozerat.

Co sa tyka nejakeho bitia, za prve da sa branit aj pasivne (odstrcenim daneho individua alebo uhnutim seba smerom prec od nasilne sa pohybujuceho objektu :), za druhe mozno ta mlati prave preto ze ta MA rada aby z teba nieco bolo :), a za tretie mozes na to dlabat ptz svoju radost zo zivota si vytvaras sam, pozitivnym myslenim a vsimanim si peknych a pozitivnych chvil pocas dna. negativne veci mas mat na haku.

P.S. a cestu do skoly si najdes, pripadne sa na cestu niekoho spytas. Kazdy stredoskolak zvycajne chce aby rodicia s nim nikam nechodili, ptz sdtrdoskolakom je uz trapne chodit kdesi s rodicmi, t.j. mal by si byt rad, budes frajer ze ty si uz samostatny a ostatni musa dojst za rucicku :)

to chce psychologa ne-li psychiatra, já mám podobné problémy je mi o hodně víc než tobě a nestydím se tam zajít.Tobě by vzhledem k věku stačila třeba linka bezpečí, nebo spíš nějaké krizové centrum či se ve škole poradit s výchovným poradcem, který ti doporučí co dělat, kam jít a měl by ti i v mezích situace pokusit se pomoct.