Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alkohol a silna opica

Dobry den, chcela by som sa vas spytat a zaroven i poprosit o radu.Ide totizto o alkohol a naslednu zlu opicu.Vzdy po alkohole,na druhy den mam nesmiernu opicu.Ja viem ze je to normalne ked sa clovek citi zle na druhy den,ale ja sa citim naozaj katastrofalne.Mavam hlboke depresie,bolest celeho tela,otrestenu hlavu a nedokazem normalne fungovat .Proste nikdy. Pijem naozaj iba prilezitostne.Nejake oslavy,festivaly,niekoho narodeniny takze vobec to nie je nejako casto.2 roky som stale pila iba biele vino,ale kedze som uz to nemohla vydrzat tak som presla na tvrde,ale nic sa nezmenilo.Naozaj si nemyslite o mne,ze som nejaky alkoholik,to praveze vobec!Ale niekedy jednoducho sa chcem normalne opit bez toho aby som mala taku silnu opicu,niekedy dokonca rozmyslam nad samovrazdou a pod.Dakujem.

To jsou mi dotazy jak ve Zpovědnici....

Když ti to nedělá dobře, tak prostě nechlastej. Když se něco slaví, tak si dej Kofolu. Nepiju nikdy, ani na oslavách a nic mi nechybí. Klidně ucucávám colu (bez cukru) a ať se ostatní opijou dle velevážené libosti. Jim bude blbě, mně ne. Když mi někdo řekne, že jsem srab když se nenapiju, tak mu odpovím, že on je idiot. Není slabošstvím nepít, jen ubožák žunká jak duha a neví kdy přestat. Ale většinou chodím do společnosti, kde se pitomci nevyskytují a když řeknu, že nepiju, tak mě spíš obdivují a nenadávají. Zkus to taky tak. Nechoď mezi blbce a nepij. Proč musíš chlastat? Alkohol ti něco přináší? Něčím tě obohatí? Neumíš se bavit bez něj? Jestli musíš, nemůžeš bez toho na oslavě být (ač dobře víš, jak ti bude zle), jsi alkoholik.

PS: Mateš si pojmy. Druhý den není opice, ale kocovina.

Nevím.... Dovedu se pořádně pobavit i bez alkoholu, nepovažují mne zrovna za suchara. Zato znám lidi, co se nachlastají a hned se perou, brečí, spí (to je tak nejlepší), mají depresi a chtějí skákat z okna (jednoho jsme vší silou drželi tři silní chlapi)...

Veselá historka z natáčení:
Jeden známý se musel zúčastnit recepce kde byli i soudruzi ze sajuzu. Samozřejmě se tam pila vodka a mohutně se připíjelo. A ten známý byl skoro abstinent. Tak to vyřešil tak, že si vzal půllitr, do půlky do něj nalil vodu a když se připíjelo, tak nepolkl, ale jakoby si připil z půllitru a ten doušek vodky tam vyplivnul. Ten půllitr viděl jeho kolega co si statečně připíjel a už toho měl dost, tak povídal: "Voda, to je dobrý nápad." a než mu v tom mohl někdo zabránit, dal si z toho půllitru lok. A prohlásil: "Já tu vodku už cítím ve všem."
:-/

Mam podobnu...pred par rokmi sme mali stretavaku na chate zo strednej a spoluziacka doniesla 5l demizon domacej. Velmi dobrej. Nechcel som behat s demizonom tak som si nalial do politroveho pohara a chodil medzi spoluciakov a kazdemu ulieval do poldecakov. Vonku ma stretol spoluziak a prave si upil z poldecaka a chcel to zapit...zbadal mi ten polliter v ruke, vytrhol mi ho a skor ako som stihol nieco povedat si z neho riadne logol.
Spatny chod bol okamzity, nastastie vyvratil len alkohol a ziadne jedlo. Samozrejme mi vynadal do kamaratov na 5, ale pokracovali sme vo veselej zabave az do rana.

Pouze rok? To seš tedy pěknej ožgruňa. Já dostal ke dvacetinám flašu ferneta (drsoň) a po 14 letech v ní mám furt ještě dva panáky.
Když se narodil první synek, dostal jsem taky flašu ferneta (tentokrát jasoň) a tu jsem bez mála po šesti letech ještě neotevřel.
Karton piva mi doma vydrží i pár měsíců, víno má životnost proměnlivou, od pár dní do pár týdnů.
Ale v hospodě, nebo na pařbě v lese liju škopky bez ostychu.

měl jsem podobný problém večer jsem vypil 2 piva a na druhý den mi bylo špatně (kocovina). Časem jsem zjistil , že to je určitým druhem regionálního piva, které si všichni jeho konzumenti vychvalovali a také říkali, že kocovinu mají, až po vypití většího množství. Nevím proč, ale můj organizmus po vypití tohoto piva reagoval jinak, a tak jsem přešel na jinou značku piva a vše bylo OK. Doporučuji- nejlepší je alkohol vůbec nepít, v dnešní době je moderní být abstinentem a není důvod se za to stydět - naopak.

To mas pravdu len to spolocenske uplatnenie je jaksi nulove.
Parkrat som mal obdobie, ked som nepil a chodil s kamosmi von a popisem ti ako to vyzeralo.
20:00 zacinam, vladne dobra nalada, bavim sa.
21:00 zacninam si vsimat, ze sa spolusediacim trosku meni nalada, stale sa vsak bavim s nimi
22:00 polovica vtipov mi uz nepride smiesna, vsteci sa uz trosku knisu , su akcny, ja sedim pri stvrtej Fante a neviem, co si dam od radost dalej
23:00 vsade huronsky smiech, ja uz sedim bokom. Moje pokusy zasiahnut prinosne do debaty koncia fiaskom. V podstate uz len pasivne sledujem. Pijem Colu, skusim este Vineu.
24:00 konecne ideme domov, platim 2x tolko, co ostatni, vsetci sa rehocu, ja sa tesim na postel.