Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pavouci - jak na ně?

mám takový problém a nevím, kam s ním... tak třeba máte nějaké životní zkušenosti
máme doma extremně moc pavouků - tuším že je to pokoutník nebo tak nějak se tomu říká.´
V předzahrádce máme hromadu cca metr x metr sutě a jak jsme zjistila, tak tam mají asi hnízdo (když jsem kolem sekala trávu, tak jich vylítli snad stovky)...
potřebuji něco, čím bych tu suť postříkala nebo polila a vyhubilo by je to... jelikož nám to leze do baráku a zrovna malý to není, když to vyroste :-(
jistě, suť půjde pryč, ale jelikož mám z pavouků hrůzu, tak se toho nedotknu dřív, než bude po nich....
nevíte o něčem, co by mi pomohlo??

To jsme celí MY, lidi,užitečné tvory vybijeme protože se nám nelíbí a pak budeme draze kupovat jednou tolik repelentů a biolitů na komáry bodalky hovada a další.. a ve výsledku se jednou tou chemií otrávíme, kdepak by nám tak uškodil "náš" pokoutník nebo sekáč, také je mám doma, hledí si svého a já také, v podstatě na sebe nenarazíme, dávají si setsakramentský pozor aby se nepotkali s nějakým člověkem, pokud to není nějaký přerostlý pavouk který se mi plete pod nohy nechávám tak , velkého pustím ven, představte si že jeden docela malý pavouček měl v pavučině "hromadu mravenců" co mi lezli do baráku a otravovali v kuchyni, měl jsem z toho velkou radost "šikulka":-)

Já se jich úspěšně zbavil využitím přirozeného predátora, sice bohužel jiného pavouka, ale ten mi zase vůbec (nevím proč) nevadí. Tzv. Třesavka velká (Pholcus phalangioides) alias "hajzlový pavouk" je jeden z nevětších predátorů v pavoučí říši u nás a ač se to nezdá, hravě zlikviduje i velkého pokoutníka. Moje dostala zákaz jim ničit pavučiny a vysávat je a od té doby najdu většího pavouka cca 2x za rok a to po nastěhování jich tam bylo ze stavby jak nasraných. Teď už nacházím jenom "uschlinky" v jejich pavučinách a třesavky pěkně tloustnou :-D

Takže pokud někomu, stejně jako mě, nevadí třesavky, nebo jen minimálně, nechte přírodě volný průběh a máte vystaráno ;-)

Hajzlovy pavouk je Sekáč domácí, vypada podobne jako Tresavka, ale neni to to stejne. Tresavky se u nas vyskytuji jen vzacne a mimochodem, umi docela neprijemne kousnout. Prisel k nam z Blizkeho vychodu, na rozdil od bezneho Sekace. Tak si nejsem jisty, jestli si to ted nahodou nepletete :)

Myslím, že tebe sa to trocha pletie :-). Pholcus phalangioides ako roker píše je naozaj třesavka velká, sekáč je niečo iné, dokonca sekáč podľa správnosti ani nie je pavúk. Je pravda, že obidva druhy sa vyskytujú hojne na hajzloch, takže hajzlový pavúk v podstate môžu byť obidvaja :-). Ale neviem kde si nabral, že třesavky sú vzácne, ja osobne vídavam práve třesavky častejšie ako sekáče ::), možno v Čechách je to naopak.