Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak chodit s ortézou na kotníku ven?

Zdarec, mám ortázu na kotníku (na 3 týdny) a nikdy jsem ji zatím neměl... je to sice asi hodně blbá otázka, ale... jak s tou ortézou mám chodit do školy, ven, apod.? je to taková ta větší, která mi jde od prstů až po polovinu lýtka...
měl bych na ni dat nějakou "tlustou" ponožku nebo tak něco?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Záleží na typu ortézy, resp. na tom, jestli ti doktor výslovně povolil na nohu došlapovat nebo ne. P… poslední
A.Sentia 31.08.2015 09:47
A.Sentia

Záleží na typu ortézy, resp. na tom, jestli ti doktor výslovně povolil na nohu došlapovat nebo ne. Pokud máš od doktora povolený došlap na nohu, tak bys měl dostat "chodící" ortézu. Ta je přizpůsobená na došlap plnou vahou, takže při běžném chození by se neměla nijak podstatně poškodit. Pokud bys chtěl zabránit poškrábání spodní části, můžeš použít ponožku, ale měla by to být jenom ochrana před kosmetickým poškozením.
Pokud ti doktor došlapovat zakázal a máš tomu i odpovídající ortézu, tak došlapovat na ni je sázka do loterie, bez ohledu na to, jestli budeš nebo nebudeš mít ponožku. Nedokážu odhadnout, jakou zátěž dokáže takový typ ortézy snést, ale je možné, že výztuže prostě po nějaké době prdnou.
Zkus se dyžtak poptat v lékárně nebo prodejně zdravotnických pomůcek, tam by ti mohli říct, na co je zrovna daný typ ortézy koncipovaný.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru