Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba střední školy - zoolog

Dobrý den
Jsem v deváté třídě a myslím si že nastal pravý čas uvažovat o budoucnosti a střední škole. Rád bych byl zoolog nebo nějaký obor tomu podobný. Bohužel zoologie je pouze na VŠ. Prosim o radu. Jaká škola by mi byla nejvíce přínosná? Ze které školy by byl nejjednodušší přestup na VŠ?

Nejlépe školy z jihočeského kraje. Ale jsem rád za každé doporučení.

Co si myslíte o práci zoologa? Má to uplatnění?

Rozhodně pomáhej zvířatům to je potřeba! S oborem ti neporadím, ale ZOO jsem měl moc rád a když jsem ho teď navštívil v dospělosti.. už to dlouho neudělám. Ty jejich smutný pohledy v malých výbězích :( na to do smrti nezapomenu jak chodí v kleci 2x3m do kolečka do zbláznění velká šelma. Hodně se změnil můj pohled na Zoo

V.R. --> to je dobře. Školu jsem dlouho vybíral. Akorát mám ještě otázku. Co když se nedostanu na VŠ? Co ze mě bude? Budu pak mít nějaké uplatnění? To jediné mi dělá starosti. To že se dostanu na VŠ není 100%.

Mojmír --> no bohužel to tak je. To pokud vím má na starosti právě ten zoolog. Ale těžko říct. V jaké zoo jsi byl? Každá zoo není tak hrozná. Jak kde.

Tak dnes je obecně velký problém sehnat uplatnění s nějakou netechnickou střední. A s přijetím na VŠ bych to neviděla tak tragicky. Valná většina VŠ dneska jede na kvantum a pokud půjdeš na SŠ s tím, že chceš na VŠ a něco pro to uděláš, tak to půjde. A hlavně je dobré podat si víc přihlášek na víc VŠ. Některé VŠ mají přijímačky z odborných předmětů a některé mají všeobecná scia. Na to je potřeba dát si pozor.