Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Test na drogy

Zdravím. Nevím, zda to sem patří, ale nenapadlo mě lepší zaměření. Zhruba před týdnem jsem užil marihuanu. Pominu fakt, že je to škodlivé a podobné věci. Proslechlo se, že na naší škole budou pravděpodobně testy na drogy. Zajímalo by mě, zda tuto situaci někdo zažil a jak to vlastně probíhá. Konkrétně mluvím a formě testu (dech, sliny, moč), výběru lidí a případnému postihu typu napomenutí nebo vyloučení.

Předem děkuji za odpovědi.
XXX

loading...

Mám dojem, že třeba z vlasu se dá marihuana zjistit i po řadě týdnů (Enge by mohl vyprávět). Jak to je na školách, to netuším. Asi bude záležet, zda jsi na základce nebo je ti 28 a končíš doktorandské studium na univerzitě.

Testy jsem nezažil, za minulého režimu drogy (takto dostupné) nebyly. Znal jsem jen jednoho čichače toluenu, časem ho našli mrtvého kdesi na louce u přehrady.

Jsem na střední škole ve 3 ročníku. Je to problém... thc je jedna z nejdéle přetrvávajících látek a proto z toho mám trochu strach. Přímo ve školním řádě máme stanoveno, že při prokázané distribuci ( a s tou já nemám doopravdy nic společného) je okamžité vyloučení ze školy + nesmíme žádné omamné látky nevyjímaje alkohol užívat v prostorách a okolí školy (není stanovený trest), ale může vůbec škola vyvozovat nějaké důsledky ze zbytkového množství v těle? Člověk před nimi není "pod vlivem" vlivem a látku ani nemá u sebe.

len v skratke,pravidelné užívanie je možné preukázať po 6-tich mesiacoch od posledného užitia,jednorazové po 6-12 týždňoch od použitia/podla množstva/...existujú paragrafy ohladne prechovávania,distribúcie a výroby drog,jedov a prekurzorov,k tomu spojená distribúcia drog medzi mládežov a deťmi a paragrafy ohladne rôznych deliktov a trestných činov na tvz.chránených osobách,medzi ktoré patria aj deti a mládež,drogy a všetko s nimi spojené je obrovský problém všade vo svete,takže nech sa nikto príliš nediví tomu,že sa robia,resp. začínajú robiť všelijaké preventívne akcie aj medzi tými najohrozenejšími,ktorí ešte majú rozum taký ,aký majú vzhladom na svoj vek a skúšajú a experimentujú so všetkým a považujú to za nejakú frajerinu a ešte si neuvedomujú,aké to môže mať neskôr následky,pokial sa to nekontrolovatelne vymkne z rúk,a decku sa to z rúk vymkne,pokial nieje nikým usmernené.....a nielen drogy,aj alkohol,tabak a spol,čo sú všeobecne tolerované návykové látky a pritom je zaujímavý fakt to,že odvyknutie si od heroinu je neporovnatelne lahšie,ako odvyknutie si od alkoholu a nikotínu,aj keď zasa u prvotných absťákov je ten priebeh úplne opačný.....aj keď na záver nedá sa absolutne porovnať,keď sadne za volant človek,ktorý vyfajčil krabičku tabakových cigariet a človek,ktorý vypil flašu vodky,alebo je pod vplyvom nejakej inej "klasickej" drogy....

orientacny test sa robi papierikmi do mocu, ukaze pritomnost/ne-pritomnost latky.

v pripade pritomnosti sa da obhajit krvnym testom, ukaze momentalnu pritomnost latky v krvi, hranica je tusim 0,0025mikro/liter, odvtedy mozu povazovat za trestny cin, teda ak ta chytia za volantom.
v moci ostavaju stopy 3 dni, v krvi 10-14 dni, v nechtoch a vlasoch az tri mesiace

Treba si uvedomit, ze uzivanie nie je trestne, trestne je drzanie, musia ti to dokazat.

jazda za volantom pod akymkolvek vplyvom je hlupost

"Proslechlo se, že na naší škole budou pravděpodobně testy na drogy. "

Ano, úplně vidím, jak ředitel zaplatí z rozpočtu školy udělání testů na drogy všem žákům školy (musí na to mít souhlas vašich rodičů a jeden (orientační) test (z moči) vyjde na cca 100 Kč), přičemž při pozitivním testu stejně může udělat kulový, maximálně to tak může zavolat rodičům. Nesmí to ani sdělit jiným žákům ze školy, že si byl pozitivně testován ....
Ani nezmiňuji to, že tento rychlý test nemá žádnou právní váhu a pokud by z toho měly být vyvozovány nějaké důsledky (není mi jasné jaké), musí se udělat přesnější test za několik tisíc.