Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slazený vs. neslazený čaj

Hola,
zajímalo by mě, jestli je slazení čaje z hlediska léčivýho, zásadní problém.

Každý říká třeba při chřipce pít neslazenej teplej čaj s citrónem, při srajdě neslazenej silnej černej čaj. To cukr zlikviduje všecky dobrý látky z čaje, nebo co v tom vězí?

Na netu sem našel jen důvody typu: sladit se má málo, je to nezdravý, tloustne se po tom a kazí to chuť čaje...

Je nějakej pádnej důvod, proč nesladit pro léčivý účinky čaje a ne kvůli subjektivnímu názoru, co se týče chuti nebo obezitě?

Je nějakej pádnej důvod, proč nesladit pro léčivý účinky čaje

Niekedy to napriklad nema ziadny zmysel. Prave si "vychutnavam" piatkovy hrncek bylinkoveho caju - dnesne menu zemežlč. Neviem si predstavit ako by sa to dalo osladit, mozno pomer 1:1 by stacil.

//
A mozno nie.