Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sociální podpora

Dobrý den mám dotaz jsem na sociální podpoře mám pronajmutí být z přítelem a dítětem.
chci se zeptat když přítele odhlásím z trvalého pobytu a na sociálce řeknu že přítel už semnou nebydlí tak jak se sociálka zachová?
děkuji.

Zdravím,
moje máma je zaměstnaná na úřadu a řeší právě tyto problémy. Jezdí často na šetření a tam posuzuje, kolik lidí v bytě bydlí atd... prostě vše co žadatel popsal v té žádosti. Pokud se zjistí něco, co nesouhlasí s tím, co žadatel o podporu přiznal tak se mu spočítá kolik musí vrátit.
Není to legrace když pak někdo, kdo bere dávky musí zaplatit zpět úřadu třeba i 15000kč, nechce to po něm sice úřad hned, domluví se na splátkovém kalendáři ale i tak.... Prý denně něco takového řeší, někdy to je pár stovek, ale i pár tisíc.
Určitě bude lepší zůstat s klidnou hlavou, nestojí to za to se každý den obávat příchodu sociálky za těch pár korun navíc i když věřím, že by těch pár korun mohlo nesmírně pomoct.