Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rakovina prostaty - alternativni lecba

Zdravim, tchanovi diagnostikovali rakovinu prostaty. Bohuzel se na ni prislo pozde a uz ma metastaze v panvi i kostech, prognoza neni moc dobra. Dostali jsme jej na Masarykuv onkologicky ustav v Brne, probiha standardni lecba. Zaroven jsme vsude mozne nasli spoustu navodu na alternativni lecbu, popr. doplnkovou lecbu vsim moznym, napr. zazvor, zinek, B17, mumio, sibirsky zensen, soda + javorovy sirup, zeleninove kury, atd. Zajimalo by mne, zda ma nekdo s temito doplnky standardni lecby zkusenosti. Zkousime co jde, ale priznam se, ze jsem pesimista. Dekuji vsem. Miloslav

Dobrý den

Soda + javorový sirup osobní zkušenost léčila se s tím příbuzná = nepomáhá
Podíval bych se na:
http://www.vyvazenezdravi.cz/univerzalni-lek-rakov inu-ukrain
odzkoušeno nemám, ale lék je založen na protirakovinném působení vlaštovičníku, vlaštovičník lze užívat i přímo v podobě čaje, takže osobně bych zkusil alespoň to,s rakovinou člověk většinou "nemá co ztratit"protože ona je i účinnost konvenční léčby zatím minimální,(anebo se člověk vyléčí ale má vedlejší problémy způsobené léčbou) protože do doby přeživších pacientů se počítají ti, kteří se od zahájení léčby dožijí pěti let, jenže se ukázalo že někteří se pěti let dožili i bez jakékoliv léčby.....o tom jsem viděl pěkné video (nebo to byl text,je na netu nemůžu ho teď najít)kde pan doktor Hnízdil (má alternativní přístup k problému "rakoviny") popsal případ, kdy pacientce nebyla diagnoza zdělena, její syn jí řekl že je "zdravá" má pouze nachlazená záda (neřekl pravdu) a maminku si z nemocnice vzal,žena se svou nemocí žila už si to přesně nepamatuji ještě deset nebo dvanáct let ?! bez léčby !! , možná je to i o psychice
(rakovina původně označená="leze pomalu" "rak"= samec- nezhoubná, "rakovina" samice se "množí" zhoubná)

Těch bylin působících na rakovinu je větší množství našich (zmíněný vlaštovičník prý i "obyčejná" smetanka lékařská/kořen/ , heřmánek ) i zahraničních, těm kteří se bylinám "vysmívají" bych rád připomněl dvě věci, za prvé konvenční léčba zatím ve většině případů "mnoho nesvede" takže arogance není na místě, a za druhé i některá chemoterapeutika čerpala z rostlinné říše.....
jsou "nadějné směry" v medicíně "experimentální" ovšem tam je třeba zažádat o zařazení do programu...

Také se osvědčili v některých případech vysoké dávky vitaminu C podávané injekčně, aplikují to někteří lékaři, nedochází většinou k úplnému zničení ale nádor se "uzavře" "ohraničí" a přestane "vyvíjet aktivitu" těch metod je víc, každá pochopitelně nezabírá na "všechny druhy rakoviny" , již stará ajurvéda rakovinu znala, a dle ní je většina případů léčitelná až na pár vyjímek, což je zajímavý názor vezmeme-li si jak je ajurvéda stará.....

tieto alternatívy obvykle fungujú,pokial to nezačne metastázovať,ak sú už v tele rozlezené metastázy,tam už obvykle prírodné alternatívy zlyhávajú na celej čiare...tu si poznamenal,že "nezaberá na všetky druhy rakoviny",ano je to tak,každá rakovina je iného typu,preto ani nemôže z princípu existovať nejaký univerzálny liek...tu už spomenutý zázvor obsahuje napr. funkčnú protirakovinovú látku kurkumín v tak mizivom množstve,že ak by mala reálne zabrať,pacient by musel denne skonzumovať niekolko desiatok kíl čerstvého zázvoru ,ďalšie velmi účinné prírodné látky kurkuma ,asa foetida známe už z ajurvédy vedia pôsobiť len v čase,pokial nádor nemetastázuje,v štádiu metastázovania už nič tieto látky nezachránia.........najväčší problém akejkolvek rakoviny je v tom,že je obvykle objavená v pokročilom štádiu,.keď sa už nedá príliš vela urobiť,obrovské množstvo ludí v podstate kašle na preventívne prehliadky,ktoré za určitých okolností vedia odhaliť,že sa začína v tele niečo diať,v dnešnej dobe je v cz/sk onkologia na tak vysokej úrovni,že včas zachytená rakovina v úplnom začiatku je už dnes velmi dobre liečitelná,ovšem realita,že človek ide obvykle k doktorovi až v čase,keď už cíti velký problém a vtedy je už obvykle aj neskoro niečo rozumné robiť a preto je aj úmrtnosť na rakovinu vyjadrená číselne velmi vysoká...